bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2021
  • wyświetleń: 2129

Urząd Miejski otwiera punkt spisowy. NSP trwa do 30 września

Od 1 września otwarty będzie punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Punkt mieści się na parterze budynku przy pl. Ratuszowym 6 w Biurze Obsługi Interesanta. Będzie działał do 11 września, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 20.00, a w soboty od godziny 8.00 do 20.00.

ratusz, urząd miejski, plac ratuszowy 6
Urząd Miejski otwiera nowy punkt spisowy. NSP trwa do 30 września · fot. UM Bielsko-Biała


We wrześniu nadal czynny będzie punkt spisowy w centrum handlowym Gemini Park przy ul. Leszczyńskiej 20. W punkcie można spisać się w każdy czwartek, piątek i sobotę września w godzinach od 11.00 do 18.00. Punkt spisowy będzie działał również w czasie "Dnia otwartego dla osób starszych i osób niepełnosprawnych" w Bielskim Centrum Kultury przy ul. Juliusza Słowackiego 27. Spisać się można 1 września w godzinach od 9.00 do 14.00.

Urząd Miejski otwiera nowy punkt spisowy. Spis trwa do 30 września
Urząd Miejski otwiera nowy punkt spisowy. NSP trwa do 30 września · fot. UM Bielsko-Biała


W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej w Biurze Obsługi Interesanta przy pl. Ratuszowym 6 nadal funkcjonuje specjalne stanowisko do samospisu internetowego, w którym mieszkańcy, poza dokonaniem spisu, mogą też uzyskać niezbędną pomoc. Utworzenie tego stanowiska to wyjście naprzeciw osobom, które chcą spisać się samodzielnie, a nie dysponują dostępem do internetu. Miejsce jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i czynne w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do środy od 7.30 do 15.30, w czwartek od 7.30 do 18.00 i w piątek od 7.30 do 13.00. W związku z epidemią koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo i komfort obsługi, Gminne Biuro Spisowe zachęca do telefonicznej rezerwacji wizyty pod nr 33 4701210.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, zgodnie z nowelizacją ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 roku, trwa do 30 września. Obowiązek spisu można zrealizować za pomocą aplikacji spisowej dostępnej na stronie internetowej: spis.gov.pl/ bądź przez telefon, dzwoniąc pod specjalny numer infolinii spisowej 22 2799999. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego skontaktują się rachmistrzowie spisowi, dzwoniąc z numeru 22 8288888. Jeśli osoba nie spisała się dotychczas przez internet lub telefonicznie, do jej drzwi może zapukać rachmistrz spisowy. Nie można mu odmówić udziału w spisie.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.