bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 372

Catering dietetyczny - jak dobrać odpowiednią kaloryczność?

Materiał partnera:

Stosowanie diety nie jest gwarancją osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Jednak zamiast całkowicie rezygnować z odchudzania, warto zastanowić się, co jest powodem takiego stanu rzeczy. Bardzo często winowajcą okazuje się źle ustalony limit kalorii. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie kaloryczne, którego przekroczenie powoduje tycie. Właśnie dlatego wiele osób jedzących zdrowo może nie zauważać spadku wagi. Jak w takim razie dobrać optymalną kaloryczność cateringu dietetycznego?

Silesia


Od czego zależy zapotrzebowanie kaloryczne?Na zapotrzebowanie kaloryczne ma wpływ wiele czynników. Do najistotniejszych z nich należą:
  • płeć
  • wiek
  • wzrost
  • waga
  • aktywność fizyczna.


Kalorie stanowią niejako paliwo dla organizmu, dlatego nie powinno się dostarczać ich zbyt mało. Wiele osób popełnia błąd, decydując się na wprowadzenie głodówki lub niskokalorycznej diety. To nie tylko negatywnie wpływa na skórę czy włosy, ale też zwiększa ryzyko wystąpienia efektu jojo po zakończeniu odchudzania. Z kolei (jak już zostało wcześniej wspomniane) spożywanie za dużo kalorii sprawia, że waga rośnie, a nie spada. Właśnie dlatego tak istotne jest ustalenie odpowiedniego limitu. Z reguły postawni mężczyźni, którzy uprawiają sport, będą potrzebować więcej kalorii, niż drobniejsze kobiety, prowadzące siedzący tryb życia. Młodsze osoby mogą mieć większe zapotrzebowanie kaloryczne, z uwagi na proces dojrzewania. Na podstawie tego typu czynników można określić, czy dana osoba będzie potrzebować 1500, 1800 czy może 2300 kcal.

Dieta pudełkowa - pomocna w przestrzeganiu limitu kaloriiW odchudzaniu istotne jest nie tylko ustalenie właściwego limitu kalorii, ale przede wszystkim przestrzeganie go. Niestety może to stanowić spore wyzwanie, zwłaszcza że każdy z nas zdążył już wypracować sobie określone nawyki. Poza tym zdrowa dieta wymaga jedzenia 4-5 posiłków dziennie. Nie wszyscy mają czas, by je sobie przygotowywać. Na ich potrzeby odpowiada catering dietetyczny. Dieta pudełkowa to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić mnóstwo czasu, a przy tym nie zaprzątać myśli liczeniem kalorii. Tutaj wystarczy dobrać odpowiedni wariant i cieszyć się zróżnicowanymi posiłkami dostarczanymi codziennie prosto pod drzwi. Fit catering chroni nas przed pokusami, ponieważ zapewnia wszystko to, czego nam potrzeba.

Catering dietetyczny - zdrowe i smaczne kalorieOgromną zaletą cateringu dietetycznego jest to, że dostarcza on smaczne posiłki, które się nie nudzą. To zdrowe jedzenie, dzięki któremu odchudzanie jest przyjemne. Co ważne, w ustalonym limicie kalorii pozostaje miejsce na fit słodycze czy zdrowe zamienniki fast foodów. Wystarczy tylko ustalić swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Dostępne warianty fit cateringu możesz sprawdzić na przykład na stronie https://bedietcatering.pl/katowice/. Co najlepsze, znajdziesz tam również dietę pudełkową dla wegetarian oraz osób, które chcą przybrać na wadze. W niektórych miejscach dostępne są także cateringi dietetyczne dla cukrzyków czy chorych na Hashimoto. Można więc zamówić dietę indywidualnie dopasowaną do swoich potrzeb. To wygodny sposób na naukę zdrowych nawyków i osiągnięcie wymarzonej sylwetki.