bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 511

Poznaj najlepsze lokalizacje dla zakupu nieruchomości w Bielsku-Białej

Materiał partnera:

Bielsko-Biała to miejscowość, która jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji do zamieszkania na całym Śląsku. Przemawia za tym silny rozwój miasta, ale również brak korków, łatwy dostęp do infrastruktury handlowej, a także przepiękne widoki z okna z bliskość tras odpowiednich do rekreacji. Zobacz, które dzielnice w Bielsku-Białej są uznawane za najbardziej atrakcyjne.

offsite


LipnikDzielnica usytuowana pomiędzy pagórkami przeciętymi przez niewielkie rzeki. Bez wątpienia okolica jest spokojna i cicha, dlatego rodziny z dziećmi czy osoby starsze na pewno świetnie się tu odnajdą. Jeśli planujesz nabyć tu mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, możesz zdecydować się na lokal usytuowany na ostatnim piętrze - widok na okolicę, góry i Park Krajobrazowy Beskidu Małego na pewno Cię zachwyci. Bliskość drogi ekspresowej oraz dobre skomunikowanie z sercem Bielska-Białej przemawiają za tym, aby nabyć tu nieruchomość.

Olszówka Górna i DolnaDzielnica oferująca zapierające dech w piersi widoki, zwłaszcza mieszkańcom mającym mieszkania na ostatnich kondygnacjach. Inwestują tu deweloperzy, choć fani starszej zabudowy również znajdą coś dla siebie. Fantastyczne położenie w dolinie rzeki Olszówki sprzyja rodzinom z dziećmi, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Znajdujące się wokół obszary pełne zieleni, w tym Cygański Las, liczne szlaki turystyczne i kolej linowa zachęcają do podejmowania aktywności fizycznej i do wyjścia z domu w weekend. Bliskość Beskidu Śląskiego skłania do nauki jazdy na nartach i korzystania z uroków zimy. Znajdująca się niedaleko zajezdnia MZK zapewnia dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami. Jeśli Twoim nowym miejscem zamieszkania będzie niedługo Bielsko-Biała mieszkania - adresowo mogą wesprzeć Cię w poszukiwaniu idealnego „M”.

Silesia

Rys. 1 Wykres przedstawiający wzrost cen nieruchomości w Bielsku-Białej na przestrzeni 7 lat

Złote ŁanyLokalizacja idealna dla osób, które zawsze marzyły o mieszkaniu na wzgórzu. Rozciągające się stąd widoki na całe miasto na pewno zrekompensują wszelkie niedogodności związane z mieszkaniem na nierównym terenie. Każdego roku powstają tu nowe inwestycje deweloperskie, które przyciągają młodych. Dzielnica słynie z bezpieczeństwa i spokoj.

StraconkaKolejna godna polecenia dzielnica Bielska-Białej. Zdecydowanie cicha, ulokowana blisko potoku Straconka, od którego wzięła się nazwa tego obszaru. Sąsiedztwo domów jednorodzinnych sprzyja zachowaniu kameralnej atmosfery. Bliskość Beskidu Śląskiego stanowi ogromny atut zarówno pod kątem widoków z okna, jak również możliwości spędzenia wolnego czasu. Mieszkając w tej okolicy, wypady w góry masz na zawołanie. Liczba szlaków turystycznych zachęca do ich eksploracji.
Podsumowując, Bielsko-Biała jest usytuowana tak korzystnie, że wiele jej dzielnic jest po prostu idealnych do tego, aby w nich zamieszkać. Straconka, Złote Łany, Lipnik czy Olszówka - to od Ciebie zależy, który z tych rejonów stanie się Twoim nowym domem.