bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 31 sierpnia 2021
 • wyświetleń: 368

Co powinna zawierać strona internetowa?

Materiał partnera:

Strony internetowe firm są różne. Co sprawia, że jedne są chętnie odwiedzane przez użytkowników, a drugie pod tym względem wypadają słabiej? Co powinna zawierać strona internetowa? To pytania, które nurtują wielu przedsiębiorców. Czas na nie odpowiedzieć!

Witryny internetowe są miejscami, które mają ogromne znaczenie z punktu widzenia działalności firmy. Stanowią one jeden z zasadniczych elementów budujących wizerunek marki. Ponadto umożliwiają dotarcie do potencjalnych klientów oraz sprzedaż produktów lub usług. To, co jest zawarte na stronach internetowych, wpływa na liczbę użytkowników, którzy z nich korzystają. Przekłada się to również na ilość generowanych leadów. Podejdźmy do tego tematu praktycznie - przekonajmy się, które elementy stron internetowych wpływają na ich skuteczność.

Co powinna zawierać strona internetowa?Projektowanie stron internetowych to odpowiedzialne zadanie. Należy przygotować witryny, które będą wyróżniać firmy na tle konkurencji, a jednocześnie stosować przy tym sprawdzone praktyki wizualne i użytkowe.

Przejrzysta strukturaTo, jak wyglądają strony internetowe, ma pierwszorzędne znaczenie. Chodzi nie tylko o elementy graficzne, ale także strukturę. Ta powinna być przejrzysta, aby ułatwiać odbiór zamieszczonych treści, zdjęć oraz pozostałej zawartości. Nieskomplikowana struktura strony umożliwia odbiorcom szybkie znalezienie informacji, których szukają.

Dzięki przejrzystej strukturze strona:
 • jest pozytywnie odbierana przez potencjalnych klientów,
 • odnotowuje dużą ilość wyświetleń,
 • skutecznie zachęca do skorzystania z oferty firmy.


Czytelne menuNawigacja witryny to drugi istotny jej element. Czytelne menu pomaga potencjalnemu klientowi w trafieniu na podstronę, która go interesuje. Warto zwrócić uwagę, aby było ono skonstruowane w taki sposób, aby dobrze prezentowało się na desktopach oraz urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony).

Czytelne menu ma wpływ na zachowania użytkownika, a także na pozycjonowanie strony internetowej. Algorytmy wyszukiwarki zwracają uwagę na to, jaki jest poziom użyteczności witryny, w tym właśnie omawiana nawigacja. Kiedy jest ona prosta, wręcz intuicyjna, to stronie łatwiej osiągać wysokie miejsca w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dostosowanie do urządzeń mobilnychZ roku na rok rośnie udział urządzeń mobilnych w ogólnej liczbie sprzętów, z których korzystają użytkownicy do przeglądania internetu. Dlatego też witryna powinna być dostosowana do wyświetlania na tabletach oraz smartfonach.

Responsywne strony internetowe:
 • ułatwiają korzystanie z nich na urządzeniach mobilnych,
 • wpływają na zwiększenie konwersji,
 • są doceniane przez algorytmy wyszukiwarki,
 • wskazują na profesjonalne podejście do klientów.


Dane kontaktoweStrony internetowe, które mają wyeksponowane dane kontaktowe, są wiarygodniejsze. W ten sposób budują pozytywny wizerunek naszego biznesu. Poza tym potencjalni klienci, którzy mają wprost podane dane kontaktowe, chętniej z nich korzystają, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ofercie oraz samej firmie.

Dlatego też warto:
 • umieścić dane kontaktowe w stopce,
 • przygotować oddzielną podstronę z adresem, numerami telefonów, mailami,
 • dodać formularz kontaktowy.


BlogŚwietnym sposobem na dotarcie do klientów jest dodanie bloga do strony internetowej. To centrum wiedzy na tematy, których szukają użytkownicy sieci. Na blogu firma może publikować wpisy, które w subtelny sposób będą promować ofertę. Dzięki nim można wywołać w potencjalnych klientach potrzebę posiadania produktu czy też skorzystania z usługi, która rozwiązuje konkretne problemy.

Blog firmowy wpływa na:
 • wizerunek marki,
 • generowanie leadów,
 • pozycjonowanie firmy.


PodsumowanieStrony internetowe, które cieszą się uznaniem wśród potencjalnych klientów, opierają się na przejrzystej strukturze. Ponadto zawierają czytelne menu, a także wyeksponowane dane kontaktowe. Istotna jest również responsywność, czyli dostosowanie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Czynnikiem, który dodatkowo wpływa na generowanie leadów oraz pozycjonowanie jest blog.

Poszukujesz sprawdzonego wykonawcy Twojej strony internetowej? Sprawdź Agencję Interaktywną Manley - https://manley.pl/