bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1400

Caritas realizuje projekt zajęć dla bielskich seniorów

Kursy językowe, warsztaty rękodzieła, zajęcia sportowo-rekreacyjne - odbywają się w ramach prowadzonych przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej Klubów Seniora Pod Magnolią i Na obszarach.

Caritas realizuje projekt Jesteśmy sobie potrzebni w ramach rządowego Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych Aktywni+ na lata 2021-2025, którego głównym celem jest zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 112.500 zł, z czego 100.000 zł Caritas diecezjalna otrzymała w formie dofinansowania ze środków budżetu państwa.

- Projekt pn. Jesteśmy sobie potrzebni to szeroka, zróżnicowana oferta zajęć skierowanych do seniorów - mieszkańców miasta Bielsko-Biała, jak i powiatu bielskiego, którzy ukończyli 60. rok życia, w tym osób z niepełnosprawnościami - rozwijających aktywność, wiedzę i umiejętności beneficjentów, zapobiegających występowaniu negatywnych skutków procesu starzenia się, poprawiających kondycję fizyczną, psychiczną i intelektualną oraz umożliwiających tworzenie wspólnoty osób uczestniczących w zajęciach. Realizacja tego projektu jest szczególnie ważna w okresie po stanie epidemii, w którym szczególnie osoby starsze były izolowane społecznie i w związku z tym w drastyczny sposób doświadczyły skutków pandemii. Wszystkie negatywne skutki starzenia w obecnej sytuacji mogły się nasilić i tym bardziej należy podjąć działania, które im zapobiegną - informuje dyrektor Caritas diecezji bielsko-żywieckiej ks. Robert Kurpios.

W ramach projektu będą realizowane są - kurs języka angielskiego i włoskiego, zajęcia z rękodzieła, sportowo-rekreacyjne, kulinarne, przybliżające świat roślin, informatyczne, psychoprofilaktyczne, pod nazwą Moja mała ojczyzna, Bezpieczny senior czy spotkania z kulturą i sztuką.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.