bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3239

Dzień psa - poznaj czworonogi z bielskiego schroniska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj

Za nami:

Na Dzień Psa - dzień otwarty zaprasza bielskie schronisko Reksio. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia w godzinach 10.30-13.30. Będą wystawy, stoiska, porady, zaproszenie do wolontariatu i prezentacja piesków.

parada psów schroniskowych
Zdjęcie z parady psów schroniskowych · fot. mat. prasowe


Odwiedzający w dniu otwartym Miejskie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej Reksio przy ul. Reksia 48 będą mogli obejrzeć wystawę edukacyjną pod nazwą Zwierzęta mają swoje prawa. Swoje stoiska na terenie schroniska zaprezentują Psia Ekipa i Fundacja Świat w Naszych Rękach - będzie można na nich dowiedzieć się, jak pomagać zwierzętom, jak wygląda miejska pomoc dla zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących, a także otrzymać informacje na temat projektu Miasto dla zwierząt, w ramach którego organizowany jest właśnie dzień otwarty. Organizatorzy przygotowali też możliwość skorzystania z porad behawiorysty - Katarzyny Gruszczyk ze schroniska Reksio pod hasłem Udana adopcja. Odbędzie się także prezentacja wybranych psów ze schroniska, a pracownicy będą zapraszali do wolontariatu - w soboty taki wolontariat w schronisku Reksio koordynuje Fundacja Psia Ekipa, w piątki Dom Dla Psa. Będą warsztaty rękodzieła i upcyklingu prowadzone przez członków Fundacji Świat w Naszych Rękach.

W dniu otwartym do schroniska będzie można również przynieść prezent dla czworonogów. Najbardziej potrzebne rzeczy dla podopiecznych schroniska Reksio to natomiast: karma sucha: Josera, Bosh Super Light i kong-akcesoria do pracy z behawiorystą. Natomiast rzeczy potrzebne dla podopiecznych Fundacji Psia Ekipa to: karma sucha: Brit Care Senior, Adult, Puppy; karma mokra: Animonda, Dolina Noteci; akcesoria do wyprowadzania psów ze schroniska: szelki, obroże, długie smycze oraz legowiska.

Każda osoba, która przyniesie prezent dla psa, będzie mogła wziąć udział w losowaniu nagród z psią łapką.

ar / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

reksio schronisko

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "reksio schronisko" podaj