bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2327

[FOTO] Mieszkańcy zaniepokojeni "rzezią drzew" w Straconce

Zaniepokojeni mieszkańcy Straconki zaalarmowali redakcję portalu bielsko.info o prawdziwej "rzezi drzew", która miała miejsce w tym rejonie Bielska-Białej. Przekazali zdjęcia, na którym widać obszar dosłownie zrównany z ziemią.

Mieszkańcy zaniepokojeni "rzezią drzew" w Straconce · fot. Nadesłane przez czytelniczkę


Mieszkańcy Straconki nie kryją oburzenia tym co stało się w miejscowych lasach przy ulicy Rajdowej. Ich oczom ukazał się widok sporego fragmentu terenu zupełnie pozbawionego drzew i trawy.

Zapytany o sprawę leśniczy Jarosław Gajda przyznał, że na Straconce w rejonie ulicy Rajdowej, trwa pielęgnacyjna wycinka drzew. Chodzi o zabiegi wzmacniające drzewostan m.in. przed zjawiskami atmosferycznymi jak śnieg czy wiatr. Jak podkreślił, jest to planowane działanie będące pod kontrolą Lasów.

Kiedy jednak zobaczył przesłane przez naszych Czytelników zdjęcia, nie ukrywał zdziwienia. Jak się jednak okazało, teren o którym mowa nie należy do lasów. - To jest teren prywatny, który nie był zalesiony. Rzeczywiście, rosły tam samosiejki, były duże, bo nawet dochodziły do 5 metrów wysokości. Ale nie był to teren leśny i nie podlega Lasom Państwowym. Najwidoczniej właściciel działki postanowił pozbyć się samosiejek - stwierdził Gajda.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.