bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2441

[FOTO] Zakończyły się remonty ulic Falistej i Krompareckiej

W Bielsku-Białej właśnie zakończyły się prace przy dwóch lokalnych inwestycjach drogowych. Mowa o remoncie ulic Falistej i Krompareckiej. 12 sierpnia na niedawnych jeszcze placach budów, a dziś już równych jak stół asfaltach, spotkali się prezydenci Bielska-Białej, radni miejscy, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i wykonawców obu inwestycji.

Zakończyły się remonty ulic Falistej i Krompareckiej - 12.08.2021 · fot. Emilia Klejmont / Wydział Prasowy UMBB


- To długo oczekiwane inwestycje drogowe na terenach, które może nie są w centrum miasta. Niedawno oddaliśmy ul. Cieszyńską, a dziś mamy namacalny przykład na to, że myślimy też o drogach lokalnych, które są najbliżej mieszkańców. Tak więc równomierny rozwój miasta oraz budowa i remonty ulic lokalnych - w tym kierunku będziemy się organizować po zakończeniu dużych inwestycji drogowych. Ale to już sygnalizowaliśmy - mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- Inwestycje, co dziś widać gołym okiem, są wykonane bardzo dobrze i co ważne - zawsze takie prace robimy w porozumieniu z mieszkańcami. Każdy, kto mieszka przy takiej remontowanej ulicy, mógł wnieść swoje uwagi, dostosować je do swoich potrzeb i przy okazji wykonujemy też ewentualne, drobne naprawy. To ostatnie jest bardzo ważne, bo jak już robimy, to robimy porządnie - podsumował prezydent.

Wśród radnych Rady Miejskiej w Bielsku-Białej uczestniczących w dzisiejszym spotkaniu byli: wiceprzewodnicząca gremium Dorota Piegzik-Izydorczyk, Urszula Szabla, Rafał Ryplewicz i Bronisław Szafarczyk.

Rozbudowa ul. Falistej w Bielsku-BiałejZakres inwestycji obejmował remont ul. Falistej na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Bednarskiej. Łączna długość to około 460 m. Rozbudowa polegała na całkowitej wymianie warstw konstrukcyjnych i nawierzchni, budowie i przebudowie jednostronnego chodnika, budowie wyniesionego przejścia dla pieszych i wyniesionego skrzyżowania z ul. Bednarską, a także przebudowie zjazdów. Wybudowana została kanalizacja deszczowa wraz z wlotami, a przebudowy doczekały się przepust drogowy na dopływie potoku Kamienickiego wraz z jego regulacją i kolidujące sieci uzbrojenia podziemnego.
Za wykonanie inwestycji odpowiedzialna była firma TREXBUD S.C. Sławomir Żukowski, Grzegorz Żukowski. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1.692.156,66 zł brutto. Z czego 846.000,00 zł to dofinansowanie z Regionalnego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja była realizowana w latach 2020-2021.

- Przy chodniku wzdłuż wyremontowanej ulicy powstały takie specjalne zatoczki, w których stanęły ławki i kosze na śmieci. W otoczeniu zieleni to wszystko wygląda naprawdę dobrze - mówi główny inżynier Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Robert Kaczmarek.

Rozbudowa ulicy Krompareckiej w Bielsku-BiałejZakres inwestycji obejmował rozbudowę ulicy Krompareckiej na odcinku 1,186 km wraz z przebudową nawierzchni zjazdów. W ciągu drogi wybudowano mijanki oraz na końcu - plac do zawracania. Rozbudowa polega na całkowitej wymianie warstw konstrukcyjnych nawierzchni. Wybudowane zostały - przepust drogowy, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. W ramach zadania przebudowana została kanalizacja sanitarna, sieć gazowa, a także sieć elektryczna. Inwestycję za 2.935.667,43 zł brutto wykonały firmy STARBUD Krystyna Mierzwa oraz ARBUD Anna Dejewska. Podobnie jak ulicy Falistej, remont ul. Krompareckiej odbywał się w latach 2020-2021.

- W tym miejscu na pewno poprawimy jeszcze wyjazdy z posesji przez korytka muldowe, podobnie na wysokości placu do zawracania, tak żeby kierowcy mieli komfort jazdy i żeby wszystko było porządnie - mówi Robert Kaczmarek z MZD.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.