bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1611

[FOTO] Nowoczesny radiowóz APRD trafi do bielskiego garnizonu

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach odebrała 10 specjalistycznych pojazdów APRD. Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego trafiają już do śląskich jednostek policji, gdzie usprawnią pracę policjantów dbających o bezpieczeństwo na drogach. Jeden z nich trafi do bielskiego garnizonu.

Nowoczesny radiowóz APRD trafi do bielskiego garnizonu · fot. KWP Katowice


Pojazdy zakupiono w ramach przedsięwzięcia KGP "Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji". Flota pojazdów garnizonu śląskiego wzbogaciła się o 10 nowych specjalistycznych radiowozów. Mowa o furgonach APRD — Ambulansach Pogotowia Ruchu Drogowego. Samochody usprawnią pracę policjantów ruchu drogowego m.in. podczas zabezpieczania miejsc wypadków drogowych.

Nowe ambulanse to Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM. Wyposażono je w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono m.in. tablicę świetlną wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK” oraz maszt świetlny, które są sterowane z wnętrza pojazdu tabletem i pilotem.

Wewnątrz furgonu znajdziemy natomiast miejsce do pracy biurowej wraz z potrzebnym wyposażeniem (komputer przenośny i router, drukarka wielofunkcyjna), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych, taki jak: zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne. Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy.

Specyfikacja techniczna pojazdu odpowiada potrzebom policjantów zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pozwala na jeszcze sprawniejsze wykonywanie zadań na miejscu zdarzeń drogowych. Koszt każdego z nich to 460 458 zł. Specjalistyczne radiowozy trafiają już do policyjnych komend w Bielsku-Białej, Cieszynie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Zabrzu oraz do Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

mp / bielsko.info, źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.