bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1758

[FOTO] Pielgrzymi z diecezji bielsko-żywieckiej dotarli na Jasną Górę

Mszą świętą w kaplicy jasnogórskiej zakończyła się w środę, 11 sierpnia pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę. W sumie do Częstochowy dotarło 850 pątników.

Pielgrzymi z diecezji bielsko-żywieckiej dotarli na Jasną Górę - 11.08.2021 · fot. Biuro prasowej Jasnej Góry


Pątnicy wyruszyli z Bielska-Białej w piątek, 6 sierpnia. Jak podkreślił główny przewodnik pielgrzymki diecezjalnej, ks. Damian Koryciński, uczestniczyło w niej sporo młodzieży, a także rodziny z dziećmi. - Wielu za pielgrzymowaniem się stęskniło, po zeszłorocznej przerwie, kiedy na trasę wyruszyła wówczas jedynie reprezentacja - wyjaśniał przewodnik.

Tradycyjną mszę świętą na zakończenie pielgrzymki odprawił na Jasnej Górze ks. Marek Studenski, wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej. Beskidzka pielgrzymka przyszła z sześciu miejscowości - z Bielska-Białej, z Andrychowa, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Oświęcimia i po raz pierwszy z Istebnej.

mp / bielsko.info, źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.