bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2021
  • 14 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2159

[FOTO] Nowa Cieszyńska zyskała też nowe przystanki autobusowe

W piątek, 6 sierpnia oficjalnie udostępniona została dla ruchu rozbudowana ul. Cieszyńska, która na odcinku od ronda Hulanka do ronda ks. Jana Jeżowicza została poszerzona do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Rozbudowa układu drogowego znacząco wpłynie na poprawę punktualności kursowania transportu zbiorowego w tej części miasta, a tym samym wpłynie na zmniejszenie czasu przejazdu transportem zbiorowym na odcinku Wapienica - centrum miasta.

Nowa Cieszyńska zyskała też nowe przystanki autobusowe - 10.08.2021 · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


Wzdłuż zmodernizowanej arterii komunikacyjnej oraz na przyległym układzie drogowym (ul. Dzwonkowa oraz Szarotki) zmodernizowano 11 przystanków autobusowych oraz wybudowano 2 zupełnie nowe (Cieszyńska Zniczowa oraz Cieszyńska Międzyrzecka). Powstała także nowa pętla autobusowa “Lotnisko”. Podobnie jak przy wcześniejszych inwestycjach realizowanych przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, zatoka przystankowa wykonana została z betonu cementowego a obok krawężników zamontowana została antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami ułatwiająca osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym.

W trakcie inwestycji wybudowano także 14 nowych wiat przystankowych. W dziesięciu lokalizacjach zamontowane zostały standardowe wiaty 3-modułowe, natomiast na w czterech - tj. na przystankach Wapienica Centrum oraz Cieszyńska Hulanka z uwagi na znacznie większe potoki pasażerskie wybudowano wiaty 4-modułowe. Nowe konstrukcje wyposażone są w siedziska o długości 2/3 lub 3/4 długości wiaty, dzięki czemu jeden moduł wiaty przystankowej - pozbawiony siedziska jest dedykowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub osobom podróżującym z dziećmi w wózkach, a także umożliwia swobodne odczytanie rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej zamontowanej w bocznej gablocie.

Wszystkie wiaty przystankowe wyposażone zostały w tablice czołowe z nazwą oraz numerem przystanku autobusowego, dzięki czemu pasażerowie będą w stanie znacznie szybciej odszukać informację o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej (aplikacji ITSBB, kiedyprzyjedzie.pl oraz na stronie internetowej rozklady.bielsko.pl).

mp / bielsko.info, źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.