bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1495

Zdewastowana Kolejowa. Będzie cząstkowy remont

Ciężko przejechać ulicą Kolejową. Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, po wykonywanych pracach nie została ona wyremontowana. Na poprawę bezpieczeństwa będą musieli poczekać do jesieni.

Zdewastowana Kolejowa. Będzie cząstkowy remont
Zdewastowana Kolejowa. Będzie cząstkowy remont · fot. Google Street View


Mieszkańcy ulicy Kolejowej wraz z członkami Rady Osiedla Mikuszowice Krakowskie pytają o plany remontu tej ulicy. Chodzi o odcinek na południe od ulicy Przędzalniczej.

- Mieszkańcy ulicy twierdzą, że miała ona zostać przywrócona do właściwego staniu przez wykonawcę modernizacji ulicy Żywieckiej po zakończeniu inwestycji. Naprawy jednak nie zostały wykonane - napisał w swej interpelacji przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej Janusz Okrzesik. Jak dodał, część szkód powstała także w związku z użytkowaniem jezdni przez wykonawcę modernizacji linii kolejowej na odcinku Bielsko-Biała - Wilkowice.

- Droga jest w złym stanie, rozjeżdżona, nawierzchnia jest popękana i nierówna a powstałe dziury zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego. Jestem przekonany, że niezależnie od powodów złego stanu technicznego ulicy Kolejowej, mieszkańcy ma ja prawo oczekiwać w tej sprawie zainteresowania i reakcji władz miasta - podkreślił przewodniczący.

W odpowiedzi bielski Ratusz poinformował, że wykonawca modernizacji stacji kolejowej Bielsko-Biała Leszczyny zobowiązany był do naprawy fragmentu ulicy Kolejowej, użytkowanym przez niego w trakcie tych prac i po ich zakończeniu została wykonana nowa nawierzchnia. Jak jednak przyznał Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej "droga rzeczywiście nadaje się do remontu".

- Niemniej przy konstruowaniu planu robót drogowych Miejski Zarząd Dróg został zobowiązany do jego ograniczenia, biorąc pod uwagę skutki zamykania gospodarki i drastycznego zmniejszenia wpływów do budżetu samorządu Bielska-Białej - stwierdził wiceprezydent. Kamiński dodał, że mimo trudności remont cząstkowy nawierzchni ulicy Kolejowej od ulicy Przędzalniczej do ulicy Morelowej został przewidziany w harmonogramie bieżącego utrzymania na rok 2021 i będzie wykonany do końca września tego roku.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.