bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2021
  • 5 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4124

Ktoś groził prezydentowi Bielska-Białej. Sprawę bada policja

Na skrzynkę prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego wpłynął e-mail z pogróżkami. Sprawą zajęła się policja.

klimaszewski
Ktoś groził prezydentowi Bielska-Białej. Sprawę bada policja · fot. FB Jarosław Klimaszewski


E-mail z pogróżkami miał wpłynąć na skrzynkę Jarosława Klimaszewskiego, prezydenta Bielska-Białej w poniedziałek, 2 sierpnia. Niestety, w Ratuszu nie udało nam się potwierdzić tej informacji.

Sprawę maila z pogróżkami potwierdził jednak rzecznik bielskiej policji. - Wczoraj otrzymaliśmy zawiadomienie od prezydenta Bielska-Białej w sprawie gróźb karalnych przesłanych drogą elektroniczną. Prowadzimy postępowanie w tej sprawie - powiedział asp. szt. Roman Szybiak, p. o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Za kierowanie gróźb karalnych grozi nawet do 2 lat więzienia. Podobne groźby otrzymali w ostatnim czasie inni prezydenci polskich miast, którzy wywodzą się z obecnej opozycji. Jak informuje TVN24, podobne wiadomości otrzymali m.in. Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz Poznania, Jacek Jaśkowiak.

mp, raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.