bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 1006

Co warto wiedzieć o pistoletach na gaz?

Materiał partnera:

Pistolety na gaz do airsoftu to bardzo popularny rodzaj replik wykorzystywanych podczas rozgrywek. Charakteryzują się dobrą skutecznością oraz realistycznym działaniem. Odczucia płynące z korzystania z takiego sprzętu są zbliżone do prawdziwej broni. Z pewnością dostarcza to zupełnie nowych doznań podczas starć. Czy warto zdecydować się na replikę pistoletu na gaz?

Jakie są wady i zalety pistoletów na gaz do airsoftu?
Taki sprzęt jest bardzo popularny wśród miłośników airsoftu. Pistolety na green gas są najczęściej stworzone do rozgrywek na bliski dystans, czyli tak zwanego CQB. Nie mają zbyt dużego zasięgu, jednak rekompensują to kompaktową konstrukcją, niską wagą i możliwością użycia w niemal dowolnym momencie. Przyboczna replika jest ważną kwestią podczas rozgrywki, a pistolet na gaz na kulki sprawdzi się tutaj świetnie.

Warto wiedzieć, że taki sprzęt jest bardzo często wiernym odwzorowaniem prawdziwych modeli. Może to być istotne na przykład dla kolekcjonerów. Niektóre pistolety na gaz są wyposażone w specjalny system Blow-Back. Imituje on ruch zamka, dzięki czemu korzystanie z takiego sprzętu jest bardziej realistyczne. To duża zaleta, która sprawia, że użytkownicy decydują się właśnie na taki rodzaj broni przybocznej do airsoftu.

Należy jednak pamiętać, że taki wybór ma też pewne wady. W pistolecie znajduje się specjalny zbiornik na gaz, który trzeba dość często napełniać, ponieważ pozwala na wystrzelenie tylko określonej liczby kulek. Częstotliwość uzupełniania pistoletu zależy od tego, jaki konkretnie model wybierzemy. Jeśli więc preferujemy dynamiczną rozgrywkę, dodawanie gazu będzie konieczne dość często. W przypadku spokojniejszych meczów taki pistolet sprawdzi się znakomicie i dostarczy niepowtarzalnych doznań.


Jaki pistolet na gaz do airsoftu wybrać?Wybór tego typu sprzętu jest ogromny, lecz wiele zależy od osobistych preferencji oraz dostępnego budżetu. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wytrzymałość pistoletu na kulki. Powinien być on wyprodukowany z solidnego materiału. Dodatkowo najlepiej będzie sprawdzić opinie użytkowników, by mieć pewność co do żywotności. Na większość sprzętu otrzymujemy także gwarancję.

Niektóre pistolety na gaz oferują możliwość dodawania różnych komponentów, na przykład latarek, celowników laserowych czy kolimatora. Modyfikowanie repliki znacząco wpłynie na komfort jej użytkowania oraz skuteczność podczas rozgrywki. Pistolety na gaz również mogą być modyfikowane pod względem parametrów, jak standardowe repliki karabinów szturmowych.

Oczywiście przy zakupie repliki najważniejsze będą jej podstawowe parametry. Chodzi tu o pojemność magazynka, wagę, długość oraz prędkość wylotową. Wszystko to decyduje o działaniu wybranego sprzętu. Pistolety na gaz do airsoftu mogą znacząco różnić się między sobą. Niektóre z nich są przeznaczone dla najbardziej wymagających i oferują świetne parametry przy zachowaniu kompaktowej, poręcznej konstrukcji. Na rynku znajdziemy też znacznie tańsze modele, które w zupełności wystarczą na przykład jako broń przyboczna podczas airsoftowej rozgrywki.