bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 2514

Uszkodził dwa samochody. Został zatrzymany dzięki czujności strażnika

Dzięki czujności więziennego strażnika policjanci z wapienickiego pododdziału prewencji zatrzymali 21-letniego wandala. Mężczyzna uszkodził dwa zaparkowane pojazdy, powodując łącznie straty blisko 13 tysięcy złotych. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Będzie także musiał zapłacić za spowodowane szkody.

Reklama

policja, prewencja, mundur
Uszkodził dwa samochody. Został zatrzymany dzięki czujności strażnika · fot. KMP Bielsko-Biała


W sobotę późnym wieczorem dyżurny aresztu przy ulicy Słowackiego zwrócił uwagę na niepokojący huk dochodzący od strony jednego z parkingów za murami więzienia. Informację przekazał dyżurnemu bielskiej komendy, który na miejsce natychmiast skierował policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Kiedy na miejsce dojechali mundurowi, zauważyli młodego mężczyznę kopiącego w karoserię osobowej hondy. Wandal na widok policjantów rzucił się do ucieczki, został jednak sprawnie zatrzymany i obezwładniony. Był nietrzeźwy, badanie alkomatem dało wynik blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po zatrzymaniu mężczyzny wyszło na jaw, że uszkodził aż dwa samochody osobowe; hondę oraz opla. Policjanci ustalili właścicieli pojazdów, przyjęli od nich zawiadomienie o przestępstwie uszkodzenia mienia i wykonali oględziny kryminalistyczne zdewastowanych osobówek. Właściciele oszacowali straty na łącznie blisko 13 tysięcy złotych. 21-letni bielszczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Będzie także musiał pokryć koszty naprawy. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.