bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 178

Czym dokładnie zajmują się drukarnie etykiet?

Materiał partnera:

Drukowanie etykiet to proces, który składa się z kilku etapów, a jego efektem jest powstanie dopasowanej nalepki. Wszystkie produkty, które trafiają do sprzedaży, powinny mieć odpowiednio dobrane i zaprojektowane etykiety.

Projektowanie etykiet i przygotowanie do drukuW zależności od rodzaju opakowania etykiety mogą być samoprzylepne lub termokurczliwe. Wydrukowanie każdej z nich wymaga dokładnych starań, by spełniały one swoją funkcję i cieszyły oko. Projektowanie to zadanie dla profesjonalistów, którzy wiedzą, jak stworzyć etykiety podkreślające zalety produktu. Jednocześnie całość musi pozostać czytelna i spójna pod każdym względem. Faktura, kolorystyka, kształt i czcionka powinny ze sobą współgrać, aby produkt zachęcił klientów do jego zakupu. Na etapie projektu nie ma pewności, czy etykiety spełnią w pełni swoje zadanie. W takiej sytuacji można zamówić druk próbny, wykonany z tego samego surowca, z którego będzie stworzony cały nakład. Dodatkowo można zobaczyć na żywo kolory, wykończenie i fakturę materiału. Drukarnie oferują efekty metaliczne, matowe, błyszczące, a także łączenie różnych wykończeń. Próbne etykiety dają wyobrażenie, jak będzie wyglądać całe zamówienie i tym samym pomagają w podjęciu decyzji.

Wybór materiałów i rodzaju nadrukuW całym procesie istotny jest dobór odpowiednich parametrów, takich jak kształt, materiał (na przykład papier lub folia), a także rodzaj etykiety (samoprzylepna lub termokurczliwa). Najpopularniejszy i najszybszy jest druk cyfrowy, który pozwala na precyzyjne, tanie i ekologiczne wykonanie nawet niewielkich nakładów. Nowoczesna drukarnia etykiet oferuje bogate gamy kolorystyczne, a także różne wykończenia. Po wydrukowaniu, ale przed wykrawaniem, odbywa się laminowanie lub lakierowanie etykiet, by zabezpieczyć je przed wilgocią, blaknięciem i zabrudzeniami i jednocześnie zwiększyć ich trwałość i czytelność. Laminowanie to nałożenie cienkiej warstwy bezbarwnej folii, z kolei lakierowanie to pokrycie warstwą lakieru i utwardzenie go promieniami UV.

Sztancowanie etykietSztancowanie to wycinanie do odpowiedniego kształtu. Gotowe wykrojniki, uznawane za uniwersalne, są dostępne w drukarni i mogą być używane przez nowych klientów. Obecnie można zamówić dowolny wykrojnik, by uzyskać zaplanowany format. Dodatkowo przy doborze nietypowego kształtu istnieje możliwość zamówienia wykrojnika, który umożliwi wycięcie do odpowiedniego formatu, a także perforowanie.

Produkcja etykiet dla wszystkich sektorów gospodarkiWspólna praca grafików, technologów i handlowców prowadzi do powstania nalepek, które zachęcą do zakupu i doskonale sprawdzą się w wielu branżach: tekstylnej, chemicznej, spożywczej czy kosmetycznej. Warto zatem zlecić ich produkcję drukarni etykiet, by stworzyć wyjątkowe opakowania dla swoich produktów.