bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 2270

Przy bielskich ulicach stoją zbędne znaki drogowe

Od wprowadzenia jednolitego ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym minęło już kilka tygodni. Tymczasem na ulicach Bielska-Białej nadal można zauważyć niepotrzebne już oznakowanie.

Reklama

Przy bielskich ulicach stoją zbędne znaki drogowe
Przy bielskich ulicach stoją zbędne znaki drogowe · fot. Bronisław Szafarczyk


- Jedna z ostatnich zmian w prawie o ruchu drogowym wprowadziła jednolity limit prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h przez całą dobę. Odpowiednio wcześnie zapowiadane ujednolicenie limitu prędkości dopuszczalnej wprowadzono w życie 1 czerwca 2021 roku - przypomniał radny Bronisław Szafarczyk.

Dlatego, jak dodaje, "wydaje się, że zarządzający ruchem dysponował wystarczającym czasem, by do zmiany odpowiednio się przygotować i sprawnie wprowadzić niezbędne korekty istniejącego oznakowania". Chodzi o zbędne obecnie znaki ograniczenia prędkości do 50 km/h.

- Od zmiany minęło jednak już kilka tygodni, a nawet na głównych drogach w naszym mieście nadal takie znaki funkcjonują - stwierdził radny.

I skierował do Ratusza pytania, m.in. dlaczego zmiany nie zostały wprowadzone i jak długo będzie trwało porządkowanie oznakowania?

Magistrat jeszcze nie zajął stanowiska w tej sprawie. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.