bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 2297

[FOTO] Mundurowi z bielskiego garnizonu obchodzili Święto Policji

Bielscy policjanci uczcili w miniony piątek Święto Policji. Uroczystej zbiórce przewodził Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej inspektor Krzysztof Herzyk. Tegoroczne obchody z powodu panującej pandemii miały szczególny przebieg. Reżim sanitarny, jaki stróże prawa zachowują na co dzień w służbie, towarzyszył im także podczas jubileuszowej zbiórki. Z uwagi na zalecenia sanitarno-epidemiologiczne obchody odbyły się z ograniczoną liczbą zapraszonych gości, a w awansach stróżom prawa nie mogły towarzyszyć rodziny.

Reklama

Święto Policji w bielskim garnizonie - 16.07.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Tego roku obchody Święta Policji z powodu panującego reżimu sanitarnego spowodowanego epidemią koronawirusa po raz kolejny odbyły się w znacznie skromniejszej formie. Z uwagi na bezpieczeństwo epidemiologiczne Święto odbyło się bez udziału kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i przedstawiciela wojewody.

Samorząd reprezentował zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia oraz członek Zarządu Powiatu Bielskiego Grzegorz Gabor występujący w imieniu Starosty Bielskiego. W uroczystości wziął udział Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach młodszy inspektor Sławomir Zynek oraz naczelnik bielskiego Centralnego Biura Śledczego Policji młodszy inspektor Adam Gnela. Obecni byli przedstawiciele kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej, straży granicznej oraz straży miejskiej w Bielsku-Białej i dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Szef bielskiego garnizonu gratulował awansów policjantkom i policjantom służbę. Na ich ręce złożył także podziękowania dla rodzin, za wyrozumiałość i cierpliwość, wsparcie i dzielenie trudów, jakie niesie ze sobą służba w policji. Odrębne podziękowania skierował do pracowników cywilnych policji, bez których bielska policja nie mogłaby sprawnie współpracować.

Inspektor Krzysztof Herzyk zwrócił, uwagę, że ostatni rok przyniósł bielskim policjantom wiele nowych wyzwań: "Mając w świadomości, jak ważne w społeczeństwie obywatelskim jest zaufanie do Policji, na które pracowaliśmy przez trzy ostatnie dekady, w tym trudnym czasie pandemii musieliśmy nie rzadko być surowi, egzekwując przepisy wprowadzone w celu zwalczania jej skutków".

Pierwszy bielski policjant w swoim przemówieniu podkreślał także, że "w ciągu tego roku nie rzadko musieliśmy także działać pod presją opinii publicznej i presją różnych środowisk społecznych reprezentujących zwykle odmienny punkt widzenia. My również jesteśmy osadzeni w rzeczywistości nas otaczającej, mamy swoje poglądy, własne zdanie i swój punkt widzenia. Własne lęki i obawy". Bielscy policjanci stanęli w tej trudnej sytuacji na wysokości stawianych zadań i spoczywających na nich oczekiwaniach.

- Święto Policji to dzień szczególny. Jest bowiem okazją do pewnej głębszej refleksji, zadumy i przemyśleń. Policjantom w codziennej służbie towarzyszy świadomość odpowiedzialności i oczekiwań ze strony społeczeństwa. Tylko z poparciem i zrozumieniem społecznym Policja może należycie funkcjonować w demokratycznym państwie - podkreśla asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

- Jako policjanci znamy swoją powinność. Mamy świadomość ciążącej na nas odpowiedzialności i oczekiwań ze strony społeczeństwa, którego przecież sami jesteśmy też częścią. Odznaczenia i awanse nie mogą nam przysłaniać realnego obrazu stanu bezpieczeństwa, naszych celów w zakresie jego poprawy i tego, jak wiele mamy jeszcze do zrobienia - zapewnił podczas obchodów Święta Policji inspektor Herzyk.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.