bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2021
  • 1 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1707

Diecezjalna Caritas przeprowadzi zbiórkę na rzecz powodzian

Za nami:

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie Zachodniej. Przewodniczący KEP prosi o modlitwę błagalną za poszkodowanych oraz organizowanie zbiórek funduszy, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

Reklama

Diecezjalna Caritas przeprowadzi zbiórkę na rzecz powodzian
Diecezjalna Caritas przeprowadzi zbiórkę na rzecz powodzian · fot. Chris Gallagher/Unsplash


Na apel przewodniczącego KEP i wiceprzewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) zareagowała Caritas Polska. Kościelna organizacja charytatywna uruchomiła na cel tej pomocy charytatywny SMS. Wiadomości o treści ULEWY można wysyłać pod numer 72052 (koszt 2,46 zł).

Wpłaty można także kierować bezpośrednio na konto Caritas Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 - z dopiskiem ULEWY.

- W diecezji bielsko-żywieckiej akcję pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi zaplanowano na niedzielę, 1 sierpnia. Tego dnia w poszczególnych parafiach odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołami - informuje diecezja bielsko-żywiecka.

- Ostatnie dni przyniosły tragiczne powodzie na zachodzie Europy oraz także w niektórych regionach naszego kraju. Caritas Polska chciałaby przyjść z pomocą w duchu chrześcijańskiej solidarności tym, którzy ucierpieli w Polsce, w Holandii, w Niemczech, w Belgii - przypominając o tym, że kiedy my potrzebowaliśmy pomocy po wielkich powodziach w roku 1997, w roku 2005, nasi bracia z tych krajów nieśli nam pomoc bardzo efektywnie i bardzo hojnie - mówi Jarosław Bittel, zastępca dyrektora Caritas Polska.

mp / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.