bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 3958

[WIDEO, FOTO] Dron kontrolował kierowców na Rondzie Solidarności

Mundurowi z bielskiej drogówki w codziennej służbie wykorzystują policyjnego drona, który na stałe wpisał się w sposób walki z piratami drogowymi. Bezzałogowy statek powietrzny jest używany w codziennej służbie do kontroli miejsc, gdzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest szczególnie narażone.

Reklama

Dron kontrolował kierowców na Rondzie Solidarności - 19.07.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


- Mundurowi z bielskiej drogówki wykorzystują w codziennej służbie policyjnego drona. Jego operatorzy obserwują zachowanie kierowców i pieszych, a w przypadku zauważenia wykroczenia, drogą radiową przekazują informacje patrolowi zlokalizowanemu w pobliżu obserwowanego miejsca, który podejmuje kontrolę drogową lub legitymowanie pieszego uczestnika ruchu drogowego, bądź rowerzysty. Bezzałogowy statek powietrzny Policji, to najnowocześniejsze tego rodzaju urządzenie wykorzystywane obecnie przez Polską Policję. Dron dysponuje kamerą z 200-krotnym przybliżeniem i może się poruszać z prędkością rzędu 80 kilometrów na godzinę. Jego kamera nagrywa obraz w rozdzielczości 4K, co pozwala zabezpieczyć materiał dowodowy bardzo dobrej jakości - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.W poniedziałek, 19 lipca pod okiem drona znaleźli się uczestnicy ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej i Sarni Stok, a policjanci przyglądali się kierowcom, którzy nie zatrzymywali się na czerwonym świetle lub popełniali wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pieszych.

- Bezpieczeństwo ruchu drogowego, to jeden z priorytetów bielskiej policji. Wobec sprawców wykroczeń i przestępstw będą wyciągane najsurowsze konsekwencje prawne. Na drodze zmieści się każdy, ale nie ma na niej miejsca dla piratów drogowych. To nasza wspólna sprawa, wspólna troska, a przede wszystkim wspólna odpowiedzialność - podkreśla przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.