bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 lipca 2021
  • wyświetleń: 1126

Polscy sportowcy w świetle igrzysk olimpijskich

Materiał partnera:

Rozpoczęcie igrzysk olimpijskich w Tokio to moment, na który każdy polski sportowiec czeka z niecierpliwością. Dokładnie 23 lipca 2021 roku, w przepięknej stolicy Japonii, odbędzie się najważniejsze wydarzenie sportowe i potrwa aż do 8 sierpnia 2021 roku. W ciągu tych 17 dni Polacy będą bronić 11 medali zdobytych pięć lat temu na igrzyskach w Rio De Janeiro. Jednak, nie należy zapominać o innych sukcesach polskich sportowców, na przykład w Mistrzostwach Europy.

To prawda, że olimpiada odbywa się rok później niż powinna. Jednak dzięki temu, że te multidyscyplinarne zawody sportowe przesunęły się w czasie aż o 12 miesięcy, to sportowcy z całego świata (jak również z Polski) mieli okazję trochę dłużej popracować nad swoją formą fizyczną. W tym świetle, przełożenie Letnich Igrzysk Olimpijskich ma pozytywne znaczenie dla współzawodniczących. Prawda jest taka, że dzięki opóźnionym igrzyskom polscy sportowcy mieli więcej czasu na przygotowania. W związku z tym, zawodnicy z Polski poddali się intensywnemu treningowi, pracowali zaciekle nad formą fizyczną nawet, kiedy obiekty sportowe (siłownie, baseny itd.) były zamknięte - po prostu ćwiczyli, tam gdzie się da. Polacy nigdy nie dają za wygraną, świadczy o tym liczba zdobytych medali. Łączna liczba zdobytych medali przez polskich olimpijczyków to 75 (68 to medale zdobyte na Letnich Igrzyskach Olimpijskich, a 7 to medale zdobyte na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich). W tym roku też nie zamierzają się poddać i będą walczyć do końca.

Na igrzyskach wystąpi wielu znakomitych polskich sportowców, jednak można śmiało stwierdzić, że z niecierpliwością czekamy na występ Igi Świątek, zwyciężczyni French Open 2020, o której w polskich mediach jest ostatnio bardzo głośno. Bez echa nie obędzie się również pokaz Anity Włodarczyk czy Piotra Małachowskiego - ten jednak przyznał, że to są jego ostatnie igrzyska olimpijskie. Powodem takiej decyzji jest to, że wspomniane zamknięcie obiektów sportowych uniemożliwiło mu przeprowadzenie odpowiedniego treningu. Natomiast, wielu naszym sportowcom towarzyszy wola walki i chęć zwycięstwa.

Oczywiście, przyznają, że te igrzyska będą inne niż wszystkie, ale nie poddają się i robią co w ich mocy, żeby utrzymać dobrą kondycję nie tylko fizyczną, ale również psychiczną.

Mimo to, Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio to nie tylko radosne nowiny. Do tych mniej przyjemnych należy informacja, że Adama Kszczota zabraknie na tegorocznych igrzyskach. Lekkoatleta przyznał, że na rezygnacje z rywalizacji na olimpiadzie miały wpływ sprawy rodzinne, ale również to, że ostatnimi czasy podupadł na zdrowiu fizycznym. W jednym z wywiadów wyznał, że: „organizm odmówił posłuszeństwa”. Mimo, że igrzyskom sprzyja atmosfera rywalizacji, to prawda jest taka, że w dzisiejszych trudnych czasach wielu znakomitych zawodników nie wytrzymuje presji z nimi związanej.

Chociaż polscy sportowcy nie mogli przygotować się do igrzysk w 100%, to najnowsze prognozy pokazują, że Polacy mogą liczyć nawet na 15 medali. Te przypuszczenia są podparte tym, że zawodnicy z Polski w poprzednich olimpiadach nie odbiegali wynikami od reszty świata. Zmagania naszych sportowców w Atenach, Pekinie, Londynie, czy Rio De Janeiro pokazują, że Polak się nie poddaje - tak będzie w przypadku Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ponadto, Polacy niejednokrotnie zdobywali po kilka medali podczas zawodów olimpijskich. Doskonałym przykładem jest Robert Korzeniowski (polski lekkoatleta), który ma na swoim koncie aż cztery złote medale - najwięcej ze wszystkich polskich olimpijczyków.

Warto jest wspomnieć, że igrzyska olimpijskie - jako jedno z największych wydarzeń na świecie - jest szansą nie tylko dla samych sportowców, ale również ma ogromne znaczenie dla bukmacherów. Z racji tego, że Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio są tak ważne, to świat sportu budzi się wtedy do życia. Sportowcy z całego świata walczą o medale w różnych dyscyplinach, a w parze z tym przyjmowane są zakłady. Różne witryny proponują różne bonusy. Można na przykład skorzystać z bonusu na start w forBET.