bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2021
  • 15 lipca 2021
  • wyświetleń: 10043

Strażacy usuwali skutki burz, które przeszły przez nasz region

Do godzin popołudniowych w czwartek, 15 lipca trwało usuwanie skutków burz, które w środowy wieczór oraz nocą ze środy na czwartek przeszły przez nasz region. Z naszych informacji wynika, że do najpoważniejszych zdarzeń doszło w północnych miejscowościach powiatu bielskiego. Zaistniała również konieczność ewakuacji dwóch obozów harcerskich, w których przebywało w sumie 80 osób.

Reklama

Strażacy usuwają skutki nawałnicy, która przeszła przez nasz region
Strażacy usuwali skutki burz, które przeszły przez nasz region · fot. OSP Ligota


W wielu miejscach Bielska-Białej strażacy usuwali z dróg powalone konary drzew. Takie zdarzenia odnotowano m.in. na ulicy Warszawskiej i ulicy Grażyńskiego. W sumie, według stanu na godzinę 8.00, strażacy z terenu podległego bielskiej KM PSP odnotowali 125 interwencji w związku z usuwaniem skutków burz.

nawałnica
Powalone drzewa na ulicy Warszawskiej · fot. Wojtek / Bielskie Drogi


Z naszych informacji wynika, że najtrudniejsza sytuacja była na terenie północnych miejscowości powiatu bielskiego. Straż pożarna interweniowała m.in. w Kaniowie na terenie posesji prywatnych przy ulicy Nad Łękawką i ulicy Torowej. W obu powyższych przypadkach strażacy zostali zadysponowani do zerwanego poszycia dachów w domach jednorodzinnych.

nawałnica
Strażacy usuwali skutki burz, które przeszły przez nasz region · fot. Szymon / Bielskie Drogi


W Ligocie przy ulicy Łabędziej, od uderzenia pioruna, zapaliła się skrzynka energetyczna wewnątrz budynku. Dzięki szybkiej interwencji strażaków nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część domu mieszkalnego. Do tego zdarzenia zadysponowano w sumie osiem zastępów straży pożarnej.

Burza
Burza nad Miliardowicami - 14.07.2021 · fot. Akura


W związku z problemami z napięciem w sieci trakcyjnej występowały utrudnienia w ruchu pociągów relacji Katowice - Zwardoń. Na odcinku Czechowice-Dziedzice - Chybie jeździ zastępcza komunikacja autobusowa - powodem są powalone na torowisko drzewa. Również w czwartkowy poranek występują opóźnienia w kursowaniu pociągów - bieżące informacje na ich temat można znaleźć w zakładce "Informacje o utrudnieniach".

W Porąbce, z terenu Wielkiej Puszczy, oraz w Jaworzu ewakuowano uczestników obozów harcerskich - w sumie 80 osób. W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiono infolinię pod nr telefonu 32 207 70 77 dla rodzin uczestników obozów harcerskich.

W związku z wichurami, które przeszły w środę przez województwo śląskie, wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, zwołał sztab kryzysowy w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

ab, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.