bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • 14 lipca 2021
  • wyświetleń: 2651

Dewastacja żydowskiego cmentarza: jest petycja Lewicy Razem

Po dewastacji żydowskiego cmentarza przez młodych sprawców, przedstawiciele Lewicy Razem zaapelowali do władz miasta o wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach. Chcą m.in. by młodzież uczyła się miejscowej historii.

Reklama

Zdewastowano nagrobki na bielskim cmentarzu żydowskim
Zdewastowano nagrobki na bielskim cmentarzu żydowskim · fot. Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej


Do prezydenta Bielska-Białej wpłynęła petycja Lewicy Razem Okręgu Podbeskidzie ws. wprowadzenia do szkół dodatkowych zajęć. Jak podkreślili autorzy pisma, "niezwykle zasmuceni dokonanym ostatnio na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej aktem wandalizmu, a także zaniepokojeni młodym wiekiem jego sprawców, pragną zaapelować o konkretne działania w celu zapobiegnięcia sytuacjom tego typu w przyszłości".

- W opublikowanym przez siebie za pośrednictwem portalu Facebook komentarzu dotyczącym sytuacji pisze prezydent pisze bowiem: "Liczę także na to, że sprawa ta da do myślenia rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy odpowiadają za wychowanie naszego najmłodszego pokolenia. Bo ewidentnie coś w tym procesie wychowawczym zawodzi, skoro dochodzi do takich karygodnych sytuacji." Zgodnie uważamy, że za wspomniany przez pana proces wychowawczy odpowiada również samorząd, do którego zadań należy prowadzenie szkół i placówek oświatowych - podkreślili autorzy petycji.

Dlatego zaoponowali, by w roku szkolnym 2021/2022 miasto zorganizowało w każdej prowadzonej przez siebie placówce jednorazowe zajęcia dodatkowe w zakresie historii miasta, różnorodności i tolerancji, na której zasadza się historia miasta oraz roli zamieszkujących miasto dawniej i dziś mniejszości w kształtowaniu historii miasta.

- Wierzymy, że takie zajęcia pozwolą zamieszkującym nasze miasto dzieciom i młodzieży na lepsze zrozumienie wielokulturowości i historii miasta oraz przyczynią się do zapobiegania podobnym, skandalicznym aktom w przyszłości - napisali przedstawiciele Lewicy Razem.

Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.