bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2021
  • 18 lipca 2021
  • wyświetleń: 7437

[FOTO] Urząd Miejski przeprasza za błąd i wymienia tablice informacyjne

Urząd Miejski w Bielsku-Białej poinformował o wymianie tablic informacyjnych w języku angielskim, które zawierały rażące błędy językowe. Ponadto Ratusz poinformował o przeglądzie wszystkich tablic, które znajdują się na terenie naszego miasta.

Reklama

Urząd Miejski przeprasza za błąd i wymienia tablice informacyjne - 14.07.2021 · fot. UM Bielsko-Biała


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w czwartek, 8 lipca, na początku lipca w Bielsku-Białej powstało kilka dodatkowych tablic informacyjnych dla turystów. Na znaki zostały naniesione charakterystyczne punkty miasta z opisem po polsku i po angielsku. Tablice zawierały jednak rażące błędy, takie jak zamiast słowa "city" - "citi", a "square" zapisano jako "squere".

Tablice informacyjne dla turystów w Bielsku-Białej - 8.07.2021
Urząd Miejski przeprasza za błąd i wymienia tablice informacyjne · fot. Jan / Facebook Bielskie Drogi


W poniedziałek, 12 lipca Urząd Miejski w Bielsku-Białej poinformował o wymianie tablic przy placu Reksia. - Co się zobaczyło, to się nie odzobaczy. Można na szczęście zmienić tablice na drogowskazach MSI - Miejskiego Systemu Informacji. Przepraszamy, robimy przegląd wszystkich tablic i poprawiamy błędy - poinformował bielski Ratusz.

Urząd Miejski przeprasza za błąd i wymienia tablice informacyjne
Urząd Miejski przeprasza za błąd i wymienia tablice informacyjne · fot. UM Bielsko-Biała


- Zobaczcie proszę na plac Reksia w 2013 roku, to zdjęcie ze Street View Google, na którym widać, że wszystko było w porządku przed remontem. Niestety, zdjęcie znaku z Santa Claus Square jest sprzed chwili. Tutaj nawet Święty Mikołaj nie pomoże. Zajmujemy się tym i dziękujemy za Waszą cierpliwość - podsumował miejscowy magistrat.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.