bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 10640

[FOTO] "Klimczokówka" - niezwykła kawiarnia pojawiła się w Wapienicy

Nowa kawiarnia pojawiła się na mapie Bielska-Białej. Można wypić tu kawę w zaciszu ogrodu i zjeść domowe ciasto - tym samym pomagając. Kawiarnia Klimczokówka to dzieło Fundacji „Nadzieja”. Powstała na początku wakacji w zabytkowym budynku przy ulicy Zapora w Wapienicy, dwie minuty drogi od pętli autobusowej "szesnastki".

Reklama

"Klimczokówka" - niezwykła kawiarnia pojawiła się w Wapienicy - 09.07.2021 · fot. Fundacja "Nadzieja"


Fundacja chce w ten sposób pozyskiwać środki na swoją działalność. Na co dzień prowadzi Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży "Nadzieja" dla osób uzależnionych, Dom Dziecka oraz poradnię psychologiczno-terapeutyczną. Oprócz tego, że zebrane pieniądze są przeznaczane na pomoc młodym ludziom, to oni sami również włączają się w ten projekt.

- Podopieczni fundacji przygotowywali kawiarenkę i jej otoczenie. Teraz młodzież pomaga piec ciasta, których można u nas spróbować. To domowe serniki, szarlotka, wuzetka, ciasto z galaretką - mówi ksiądz Kamil Kaczor, prezes fundacji.

Na razie kawiarnia działa tylko w weekendy, w godzinach od 10.00 do 19.00. Ksiądz Kamil przyznaje jednak, że są plany, żeby zrobić tu profesjonalną kawiarnię. Jednak, żeby wyremontować pomieszczenia trzeba by około 300 tysięcy złotych. Fundacja szuka sponsorów i jednocześnie sprawdza, czy uda im się przyciągnąć klientów.

- Chcemy stworzyć tu miejsce wypoczynku, relaksu. Jesteśmy na uboczu, nieco dalej od parkingu przy zaporze, jest tu bardziej kameralnie, ale za to mamy klimat. Mówimy że to relaks z nadzieją, bo przywracamy ją dzieciom i ich rodzicom już od 30 lat, a teraz chcemy podzielić się nią z mieszkańcami Bielska-Białej i dać im trochę radości - dodaje kapłan.

Warto dodać, że co tydzień w Klimczokówce na gości czekają jakieś atrakcje. Ostatnio był to fitness na trampolinach, w najbliższą niedzielę będą to zajęcia historyczne i zabawy z wojami staropolskimi. Taką rodzinną ofertę fundacja przygotowała na wszystkie wakacyjne weekendy. W planach jest jeszcze m.in. dogoterapia czy alpakoterapia. Program można sprawdzać na fanpage’u kawiarni na Facebooku.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.