bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2021
  • 10 lipca 2021
  • wyświetleń: 35282

Kręcą Wojenne dziewczyny. Plan zdjęciowy na ul. 11 Listopada - foto

Spore zainteresowanie budzi w Bielsku-Białej plan filmowy serialu Wojenne dziewczyny. We wtorek, 6 lipca, ekipa filmowa kręci sceny na popularnym miejskim deptaku - ulicy 11 Listopada. Pracy aktorów i całej ekipy z wyznaczonej odległości z zaciekawieniem przyglądają się i robią zdjęcia przechodnie.

Reklama

Plan zdjęciowy "Wojennych dziewczyn" - 06.07.2021 · fot. bielsko.info


Serial obyczajowy Wojenne dziewczyny w reżyserii Michała Rogalskiego jest opowieścią o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Bohaterki - Irena Irka Szczęsna, Marysia Joachim i Ewa Fronczak - są bardzo różne, jednak wiele je łączy: biorą udział w likwidacji okupantów i kolaborantów, zdobywają broń, pomagają w ratowaniu żydowskich dzieci, biorą udział w akcjach małego sabotażu.

Czasy które ukazuje serial, wymagają specjalnej scenografii. W związku z tym ulica 11 Listopada tuż za placem Wolności zyskała całkiem nowy wygląd. Z okien kamienic powiewają niemieckie flagi z czasów III Rzeszy, pod nimi umieszczone zostały szyldy reklamowe stylizowane na te z epoki, jest też budka strażnicza i zabytkowe pojazdy - citroeny, ciężarówki i motocykle. Między tym wszystkim można dostrzec aktorów i statystów, którzy biorą udział w kręconych akurat scenach.

Akcja na 11 Listopada - 06.07.2021 · fot. UM Bielsko-Biała


Bielsko-Biała będzie planem filmowym Wojennych dziewczyn jeszcze do 17 lipca. 6 lipca ekipę filmową będzie można spotkać na ulicach Adama Mickiewicza od ul. Kącik do ul. Henryka Sienkiewicza, natomiast do 7 lipca włącznie filmowcy będą pracowali na ulicach Nad Niprem, Władysława Orkana, Wzgórze, Podcienie oraz ul. Juliusza Słowackiego - od ul. Andrzeja Frycza Modrzewskiego do Rynku. Do 17 lipca także na ul. 11 Listopada.

W dniach 8-11 lipca Wojenne dziewczyny zagoszczą na ul. Schodowej, a w dniach 9-14 lipca na ul. Zygmunta Krasińskiego - na odcinku od ul. Jarosława Dąbrowskiego do ul. Piastowskiej oraz ul. Teodora Sixta - na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Mickiewicza.

Wojenne dziewczyny to bardzo popularny serial emitowany na antenie TVP 1 od marca 2017 r. Jego pierwsze trzy odcinki obejrzało 3,01 mln widzów. Serial jest też dostępny na platformie Netflix. Do tej pory powstały trzy sezony. Bielsko-Biała jest planem filmowym czwartego.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.