bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2021
  • 11 lipca 2021
  • wyświetleń: 7333

Kąpielisko Panorama czeka na dofinansowanie

Początek lata oraz upalne dni sprawiają, że coraz więcej bielszczan pyta o kąpielisko przy ul. Konopnickiej. Jak podkreślają radni z Bielska-Białej, jeszcze w minionej kadencji pojawiły się plany modernizacji zabytkowego kąpieliska.

Reklama

Pływalnia "Panorama" dostanie drugie życie - 22.05.2020
Kąpielisko Panorama czeka na dofinansowanie · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


Wiosną ubiegłego roku władze miasta zapowiadały podjęcie prac mających na celu przebudowę zabytkowego basenu Panorama. - Od strony dokumentacyjnej inwestycja została przygotowana. Uzyskano w tym celu pozwolenie budowlane. Źródłem finansowania zadania miały być środki pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Takie informacje jeszcze w sierpniu ubiegłego roku stanowiły oficjalny przekaz Ratusza. Niestety plany te zostały zarzucone przez miasto - czytamy w interpelacji radnego Konrada Łosia.

Jak dodali rajcy, bielszczanie już drugi sezon z rzędu nie mogą korzystać z cieszącego się w latach minionych dużym zainteresowaniem kąpieliska. - Do dnia dzisiejszego inwestycja nawet się nie rozpoczęła. Tymczasem w skali całego miasta mieszkańcy mają do dyspozycji tylko jedno odkryte kąpielisko w Cygańskim Lesie, które w upalne dni cieszy się powodzeniem i bywa mocno zatłoczone. W świetle powyższego zasadnym jest pytanie jakie działania oraz w jakiej perspektywie czasu ma zamiar podjąć miasto w przedmiocie modernizacji pływalni? Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z odnowionego basenu? - dopytuje przedstawiciel mieszkańców.

Jak dowiadujemy się w Ratuszu, "miasto posiada pełnozakresową dokumentację projektową wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę" basenu. - Z uwagi na panującą wciąż sytuację pandemiczną wymuszającą nieplanowane wydatki oraz zmniejszające się dochody gminy, w obecnym roku budżetowym nie zabezpieczono środków na realizację zadania - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, miasto "podjęło starania o pozyskanie środków na realizację tej inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, składając wniosek o dofinansowanie w grudniu 2020 r. Wniosek ten nie uzyskał akceptacji, a tym samym nie uzyskano żadnego dofinansowania na to zadanie".

- Aktualnie trwają analizy możliwości pozyskania docelowych środków z innych źródeł finansowania, w tym środków z funduszy UE oraz funduszy krajowych. Dopiero z chwilą uzyskania zapewnienia finansowania zostanie podjęta decyzja o realizacji tej inwestycji. Ponadto nadmieniam, iż czas na realizację projektu od podpisania umowy z wykonawcą to około dwa lata - wyjaśnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.