bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2021
  • 13 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4844

Tour de Pologne wspiera Filipka. Brat Mirek i Grzegorz jadą w wyścigu

Brat Mirek, zakonnik z Bielska-Białej i Grzegorz, mieszkaniec tego miasta wystartowali 13 sierpnia w 5. etapie wyścigu Tour de Pologne, by nagłośnić zbiórkę Filipka Cholewy, który choruje na SMA. Inicjatywę wsparł Czesław Lang - dyrektor generalny Lang Team, organizator wyścigu. Wcześniej bielszczanie w 6 dni pokonali na rowerach trasę z Bielska-Białej do Gdańska i z powrotem, aby pomóc chłopcu.

Reklama

Brat Mirek i pan Grzegorz jadą w 5. etapie Tour de Pologne, by nagłośnić zbiórkę Filipka Cholewy  - 13.08.2021
Brat Mirek i pan Grzegorz z Bielska-Białej jadą w 5. etapie Tour de Pologne, by nagłośnić zbiórkę Filipka Cholewy · fot. Wyścig po życie / Facebook


Brat Mirek i pan Grzegorz końcem czerwca wyruszyli w rowerową trasę nad morze i z powrotem. Robili wszystko, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o chorym Filipku i zbiórce, która może uratować jego życie. O tej niezwykłej inicjatywie dwóch bielszczan pisaliśmy w artykule: www.bielsko.info/wiadomosci/27837. ]Brat Mirek i pan Grzegorz z Bielska na rowerach do Gdańska dla Filipka.[/url]

mirek grzegorz Wyścig po życie, Filip Cholewa
Tour de Pologne wspiera Filipka. Brat Mirek i Grzegorz jadą w wyścigu · fot. Wyścig po życie / Facebook


W 6 dni przejechali na rowerach 1312 km. Pallotyn Mirosław Myszka oraz pan Grzegorz wyjechali w ubiegły poniedziałek z Bielska-Białej do Sopotu i z powrotem. To był ogromny wysiłek, nie zabrakło trudności. - One jednak wzmocniły nasze marzenia, ambicje i cele. Pokazaliśmy zwłaszcza sobie, że wszystko jest do zrobienia, kiedy jest wiara i determinacja w dążeniu do celu - napisali już po dotarciu do mety wyprawy.

Ale to nie koniec.

- Nie ustajemy w naszych staraniach dla Filipka - komentują kolarze. - Tym razem, jeszcze bardziej wspieramy Filipka jako Tour de Pologne - będziemy jechać w najbliższym czasie jeszcze raz, pokonując wiele kilometrów, reprezentując Tour de Pologne w naszym Wyścigu Po Życie, bo Tour de Pologne wspiera Filipka! My razem w Lang Team będziemy wykręcać kilometry dla Filipka, aby zbiórkę zakończyć jak najszybciej. Będziemy niebawem informowali o naszych działaniach. Inspiruje nas Czesław Lang i dziękujemy Mu za zaufanie, motywację i wspólne działania dla Filipka! - zakomunikowali w niedzielę, 4 lipca bielszczanie.

Loading...


Kolarze wezmą udział w 5. etapie wyścigu 78. Tour de Pologne, który poprowadzi przez Chochołów i tereny gminy Czarny Dunajec. Trasa zakończy się w Bielsku-Białej. Bielscy społecznicy pokonają 173 km!

13 sierpnia zgodnie z planem zameldowali się na starcie etapu:

Loading...


O etapie: www.tourdepologne.pl/etap-5/?fbclid=IwAR3gAdQZ6qVODTp2yx4yF95ODTWHs0xrkM059PfVInxJOu2GpJXhF8teLIo

Trasa Live: gar.mn/kjd400

Warto odnotować, że informacja o zbiórce Filipka została opublikowana końcem czerwca na oficjalnej stronie wyścigu Tour de Pologne: www.tourdepologne.pl/2021/06/tour-de-pologne-wspiera-filipka/

Filip Cholewa
Filipek Cholewa walczy z SMA, bielscy kolarze walczą z każdym kilometrem · fot. Załoga Filipka kontra SMA / Facebook


- Zdrowie jest najważniejsze, jesteśmy z Filipkiem i jego najbliższymi całym sercem i wspieramy jego zbiórkę jako organizator Tour de Pologne. Ale nie tylko my, bo wiem, że robi to środowisko kolarskie. Dostałem wiadomość od brata Mirka, że w środę o piątej rano ruszyli na pierwszy etap w kierunku do Gdańska, pokonają pierwszych 220 kilometrów - mówił Czesław Lang, tuż po tym, jak dwóch bielszczan wyruszyło nad morze.

O bielskich kolarzach z wielkim sercemBrat Mirek jest zakonnikiem, który od dziewięciu lat pracuje w parafii pod Szyndzielnią, gdzie organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową. Grzegorz jest młodym mieszkańcem Bielska-Białej. To już druga akcja pomocowa. Pierwsza odbyła się na rzecz rodziny, która straciła dom w pożarze.

Pasją brata Mirka Myszki oraz Grzegorza z Bielska-Białej jest kolarstwo szosowe. Na rowerach spędzają czas i odpoczywają od codziennych obowiązków. Podejmują różne wyzwania, które kształtują ich ducha.

Warto śledzić ich zmagania na Facebooku charytatywnej inicjatywy rowerowej:
www.facebook.com/WyscigPoZycie

Filipek natomiast w lipcu kończy roczek. Choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Na terapię genową dla chłopca trzeba zebrać 9,5 miliona złotych. Brakuje jeszcze bardzo wiele z tej kwoty. Każdy z nas może pomóc - liczą się nawet najmniejsze wpłaty.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.