bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 września 2012
  • 18 października 2012
  • wyświetleń: 5706

Skradli zegarki za ponad 200 tys. zł

W ręce śledczych „wpadł” pierwszy ze złodziei markowych zegarków o wartości 242.000 zł. Zatrzymanie 27-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego było możliwe dzięki ścisłej współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy, Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach, jednostkami policji w kraju oraz bielską Prokuraturą Rejonową Północ. Zgodnie z decyzją sądu, zatrzymany mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Do kradzieży doszło 31 sierpnia 2012r. około 11.10 w sklepie z biżuterią w Centrum Handlowym Sfera. Z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży policja zwracała się komunikatem z dnia 18.09.2012r., prezentując jednocześnie - za zgodą prokuratora - wizerunki złodziei.

Kradzież w sklepie Jubitom (Sfera II) · fot. Policja


Sposób działania rabusiów zarejestrował sklepowy monitoring. Przypomnijmy: do sklepu wszedł najpierw pierwszy ze sprawców, który zagadywał sprzedawczynię i absorbował jej uwagę oglądając i przymierzając męskie bransolety wystawione w bocznej części lady sprzedażnej.

W tym samym czasie do sklepu wszedł jego wspólnik. Stanął na środku lady i udawał, że ogląda biżuterię, a w rzeczywistości zasłaniał ekspedientce widok na gablotę z markowymi zegarkami. Po chwili do sklepu weszli dwaj kolejni mężczyźni, którzy skierowali się wprost do tej gabloty. Wyłamali zamki i skradli sześć zegarków marki Omega o wartości 242.000 zł. Po dokonaniu kradzieży wszyscy czterej mężczyźni wyszli ze sklepu, a następnie z centrum handlowego.

Prowadzone w tej sprawie śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ doprowadziło do ustalenia, że związek ze zdarzeniem mogą mieć czterej mieszkańcy woj. mazowieckiego.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ściśle współpracując z kolegami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach, jednostkami w kraju oraz bielską Prokuraturą Rejonową Północ ustalili personalia sprawców. W minionym tygodniu kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Grupy Szybkiego Reagowania zatrzymali pierwszego z nich - 27-latka z woj. mazowieckiego.

Zgromadzony materiał dowodowy dostarczył podstaw do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu włamania i kradzieży cudzego mienia, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją bielskiego sądu - na wniosek policji i prokuratury - zatrzymany mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym.

W dalszym ciągu trwają poszukiwania jego wspólników, którzy spodziewając się zatrzymania celowo ukrywają się przed policją. Stąd też zwracamy się do osób, które znają miejsce pobytu osób zarejestrowanych na zdjęciach o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121280, 33 8121420, nr alarmowe 997, 112. Gwarantujemy anonimowość!

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.