bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2021
  • 13 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 26155

Tour de Pologne 2021 - będą utrudnienia w ruchu

Za nami:

Uczestnicy V etapu 78. Tour de Pologne przejadą 13 sierpnia ulicami Bielska-Białej. Etap rozpocznie się w Chochołowie - Termy Chochołowskie. Meta wyścigu w Bielsku-Białej zlokalizowana będzie tradycyjnie na wysokości Spółki ZIAD przy al. Armii Krajowej. Przejazd kolarzy na terenie miasta zaplanowany jest pomiędzy godzinami 17.30-19.00. Utrudnień dla kierowców należy spodziewać 13 sierpnia się już od 7.30 rano.

Reklama

Zdjęcia kolarzy z podjazdu na ul. Armii Krajowej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019
Zdjęcia kolarzy z podjazdu na ul. Armii Krajowej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


Również 13 sierpnia, równolegle do dużego Tour de Pologne, dla dzieci i młodzieży zorganizowany zostanie wyścig Tour de Pologne Junior, którego pętla o długości 4,6 km prowadzić będzie ulicami: aleją Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Gościnną.

Utrudnienia w ruchu


13 sierpnia zamknięte dla ruchu kołowego będą drogi będące trasą wyścigu, będzie również obowiązywał zakaz postoju samochodów w ciągu ulic Władysława Orkana i Ludwika Waryńskiego. Całkowicie zamknięte dla ruchu, od godziny 7.30-22.00, będzie odcinek al. Armii Krajowej od ronda przy ul. Gościnnej do ronda przy ul. Karbowej. Ponadto ulice Gościnna, Karbowa, Kolista - od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej - będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 14.00-19.00.

Tour de Pologne 2021 - będą utrudnienia w ruchu
Tour de Pologne 2021 - będą utrudnienia w ruchu · fot. UM Bielsko-Biała


Aby zapewnić bezkolizyjny przejazdu peletonu, ruch pieszy i kołowy będą porządkować policja oraz służby organizatora. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa uczestników Tour de Pologne.

Komunikacja publiczna


Autobusy komunikacji publicznej obsługujące linie krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursować bez zmian do momentu całkowitego ich zamknięcia przez policję. W momencie zatrzymania autobusów, pasażerowie będą mogli opuścić pojazd lub oczekiwać na kontynuację jazdy. Linie komunikacyjne, których trasa częściowo pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego na czas wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic będą skrócone do przystanków, na których istnieje możliwość zawrócenia i wykonania kursu powrotnego.

Tour de Pologne 2021 - będą utrudnienia w ruchu
Tour de Pologne 2021 - będą utrudnienia w ruchu · fot. UM Bielsko-Biała


Szczegółowe informacje dotyczące kursowania autobusów poszczególnych linii komunikacyjnych zostaną zamieszczone w komunikacie na stronie komunikacja.um.bielsko.pl oraz na plakatach na przystankach autobusowych. W dniu wyścigu informacje o zmianach w kursowaniu autobusów będą udzielane przez dyspozytora MZK pod nr telefonu (33) 814-34-09.

Organizatorzy proszą, aby korzystanie z wymienionych powyżej dróg w podanych godzinach utrudnień ograniczyć do niezbędnego minimum wybierając trasy alternatywne.

Również piesi uczestnicy ruchu drogowego powinni zachować ostrożność, wyrozumiałość i stosować się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

Za wszelkie niedogodności związane z organizacją mety V etapu 78. Tour de Pologne w Bielsku-Białej Urząd Miejski przeprasza.

Więcej informacji na temat trasy tegorocznego Tour de Pologne, w tym "bielskiego" etapu, portal bielsko.info pisał tutaj. W piątym etapie 78. Tour de Pologne 13 sierpnia najlepsi kolarze świata przejadą 173 km z Chochołowa do Bielska-Białej. Trasa tegorocznego wyścigu, który potrwa od 9 do 15 sierpnia, prowadzić będzie z Lublina do Krakowa. Piąty dzień rywalizacji to start z Chochołowa, gminy Czarny Dunajec i jazda do Bielska-Białej. Zanim peleton dojedzie do ciekawej końcówki na ulicach miasta, wcześniej przejedzie przez Babią Górę, Przegibek i Kocierz.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.