bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 czerwca 2021
  • wyświetleń: 799

Medale i pinsy na zamówienie na każdą okazję

Materiał partnera:

Istnieje wiele okoliczności uzasadniających wręczanie pamiątkowych nagród. Najlepsi sportowcy, laureaci konkursów, wyróżniający się pracownicy i inne, zasłużone osoby mogą otrzymać na uroczystej gali medale i pinsy. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Whitpress


Medale tradycyjnie związane ze sportemJeszcze w czasach starożytnych, kiedy w Grecji czy w Rzymie narodziła się rywalizacja sportowa, najlepsi w zmaganiach w konkretnych konkurencjach mogli liczyć na odznaczenia w postaci wieńców laurowych. Z czasem do użytku weszły również materialne nagrody w postaci medali. Najlepszym sportowcom wręczane są krążki złote, srebrne i brązowe, odpowiednio za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w konkurencji, w której startowali. Mają one wymiar symboliczny, pamiątkowy, ale i prestiżowy. Stanowią potwierdzenie dobrych wyników czy nawet pobicia rekordu danego obiektu sportowego.

Można zamówić unikalne medale dla sportowców, z wybraną czy zaprojektowaną indywidualnie grafiką nawiązującą do motywu zawodów. Może być to krążek z wizerunkiem sportowca, z napisem informującym o nazwie imprezy, jak i medal pamiątkowy, nie tylko dla mistrza, ale i dla każdego uczestnika bez wyjątku. Taki krążek na ozdobnej szarfie z logo sponsorów oraz w estetycznym opakowaniu będzie odgrywał ważną rolę w kolekcji nagród gromadzonej przez sportowca.


Medale pamiątkowe dla różnych grup odbiorcówMedale okolicznościowe z pewnością są nagrodą pożądaną i oczekiwaną przez sportowców, ale mogą one być także wręczane z okazji ważnych wydarzeń historycznych, na przykład rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mogą one także uświetniać jubileusze zawodowe - medale można przyznać wyróżniającym się pracownikom w zakładzie pracy. Często też medale na zamówienie są stosowane jako pamiątkowe odznaczenia dla osób zasłużonych dla nauki, kultury czy całego społeczeństwa.


Drobne upominki dla każdegoInnym rodzajem nagrody są przypinki metalowe, nazywane powszechnie pinsami. Można w nie wyposażyć zespół danej firmy z okazji jubileuszu pracy w danym zakładzie lub zamknięcia ważnego projektu. Przypinki na zamówienie to dobry pomysł na organizację kampanii wyborczej - można je podarować członkom sztabu wyborczego kandydata i wszystkim jego zwolennikom, na przykład na wiecu. Warto pamiętać, że pinsy na zamówienie można dowolnie projektować - mogą one prezentować logo firmy, znaku reprezentującego dane wydarzenie czy osobę bądź sloganu. Nie ma w tym zakresie ograniczeń. Pinsy to metalowe ozdoby, wpinane na przykład w klapę marynarki lub w inne elementy odzieży, które noszą przeróżne osoby - od młodzieży po kombatantów i polityków.