bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2678

[WIDEO] Policjanci wykorzystują drona w walce z piratami drogowymi

Kontrola ruchu drogowego przy wykorzystaniu policyjnego drona na stałe wpisała się w sposób walki z piratami drogowymi. Bezzałogowy statek powietrzny jest wykorzystywany w codziennej służbie do kontroli miejsc, gdzie bezpieczeństwo ruchu drogowego jest szczególnie narażone. Dla sprawców najbardziej niebezpiecznych zachowań na drodze nie będzie pobłażania.

Reklama

Policjanci wykorzystują drona w walce z piratami drogowymi
Policjanci wykorzystują drona w walce z piratami drogowymi · fot. KMP Bielsko-Biała


Mundurowi z bielskiej drogówki wykorzystują w codziennej służbie policyjnego drona. Jego operatorzy obserwują zachowanie kierowców i pieszych, a w przypadku ujawnienia wykroczenia drogą radiową przekazują informacje patrolowi zlokalizowanemu w pobliżu kontrolowanego miejsca, który podejmuje kontrolę drogową lub legitymowanie pieszego uczestnika ruchu drogowego bądź rowerzysty.- Nowoczesny bezzałogowy statek powietrzny policji to dron marki DJI Matrice 300 RTK. Jest to najnowocześniejsze tego rodzaju urządzenie wykorzystywane obecnie przez Polską Policję. Urządzenie dysponuję kamerą z 200-krotnym przybliżeniem i może się poruszać z prędkością rzędu 80 kilometrów na godzinę. Kamera drona nagrywa obraz w rozdzielczości 4K, co pozwala zabezpieczyć materiał dowodowy bardzo dobrej jakości - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci wykorzystują drona w walce z piratami drogowymi
Policjanci wykorzystują drona w walce z piratami drogowymi · fot. KMP Bielsko-Biała


Jak podkreśla przedstawiciel stróżów prawa z Bielska-Białej, bezpieczeństwo ruchu drogowego to jeden z priorytetów bielskiej policji. - Wobec sprawców wykroczeń i przestępstw będą wyciągane najsurowsze konsekwencje prawne. Na drodze zmieści się każdy, ale nie ma na niej miejsca dla piratów drogowych. To nasza wspólna sprawa, wspólna troska, a przede wszystkim wspólna odpowiedzialność - zwraca uwagę Szybiak.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.