bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 czerwca 2021
  • wyświetleń: 832

Niszczarka dokumentów - niezbędny sprzęt biurowy

Materiał partnera:

Niszczarka dokumentów to profesjonalne urządzenie, które znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim w przedsiębiorstwach - nie tylko tych dużych, lecz również w średnich i małych. Systematyczne niszczenie dokumentów jest obowiązkiem każdej firmy i obejmuje zarówno wszelkie informacje i poufne dane zapisane na papierze, jak i również te na innych nośnikach, takich jak między innymi płyty CD.

Źródło: pixabay.com


Niszczarka dokumentów pozwala znacznie zaoszczędzić czas, a co za tym idzie - zwiększyć efektywność działania. Dlatego też, szczególnie w przypadku tych firm, których działalność opiera się na przetwarzaniu dużych ilości danych niszczarka dokumentów jest koniecznością.

Niszczarka dokumentów - dostępne rodzajeNajpopularniejszymi urządzeniami do niszczenia dokumentów są te, które posiadają funkcję cięcia papieru w formacie A4. Rzadziej dostępne na rynku są niszczarki tnące kartki A3. W zależności od rodzaju, dana niszczarka dokumentów może ciąć papier na paski lub ścinki.

Innym typem niszczarek są te wielofunkcyjne. Taka niszczarka dokumentów tnie nie tylko papier, lecz również skutecznie niszczy nośniki danych, takie jak m.in. płyty CD, DVD czy karty kredytowe. Z powodzeniem poradzi sobie także ze zszywkami czy spinaczami, dlatego nie wymaga rozszywania i rozpinania dokumentów przed zniszczeniem.

Jaka niszczarka dokumentów sprawdzi się najlepiej?Niszczarka dokumentów to inwestycja na lata, dlatego też decydując się na jej zakup, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów technicznych. Najważniejszym kryterium wyboru jest poziom bezpieczeństwa. Dana niszczarka dokumentów może być oznaczona jednym z siedmiu dostępnych poziomów, które różnią się między sobą tym, w jakim stopniu niszczą dane.

Poziomy bezpieczeństwa niszczarek dokumentów definiowane są ściśle przez normę, która mówi o tym, że stopień P-1 służy do niszczenia mało istotnych dokumentów wewnętrznych firmy, natomiast P-7 przeznaczony jest do tych zawierających ściśle tajne informacje. W przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw najlepiej sprawdzi się niszczarka dokumentów, która posiada najwyższy stopień bezpieczeństwa, a tym samym daje pewność, że wszelkie dane zostaną skutecznie usunięte.

Istotne parametry, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu niszczarki to także liczba kartek, jaką dana niszczarka dokumentów może jednorazowo zniszczyć. Ważne są również wielkość niszczarki, zakres jej działania i pojemność kosza, bowiem mają duży wpływ na ostateczną funkcjonalność i efektywność pracy.