bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1215

Bielscy policjanci będą sprawdzać przewozy dzieci na wakacje

Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek.

Reklama

Bielscy policjanci będą sprawdzać przewozy dzieci na wakacje - 24.06.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika, złożony z odpowiednim wyprzedzeniem, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy.

Zgłoszenie pisemne organizatora lub przewoźnika, (którego wzór można pobrać z dolnej części strony) należy przesłać z trzydniowym wyprzedzeniem na adres poczty elektronicznej WRD KMP w Bielsku-Białej e-mail: rd@bielsko.ka.policja.gov.pl . Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów, a są to nierzadko dni wolne od pracy lub czas ferii zimowych i wakacji.

Kontrole autobusów prowadzane są na dolnej płycie dworca PKS w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej i Lipowej w Bielsku-Białej. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę około jednej godziny przed zabraniem pasażerów. Przeprowadza się również kontrolę z pasażerami lecz wówczas należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda przeważnie jest już niemożliwa, co nie nastraja pozytywnie już siedzących na swoich miejscach i czekających na wyjazd pasażerów. Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie kolejnego autobusu, którego kontrolę można ustalić już telefonicznie z oficerem dyżurnym KMP w Bielsku-Białej pod numerem telefonu 47 85 712 90 lub 47 85 712 55.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.