bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3296

Będzie analiza ws. niebezpiecznego skrzyżowania

Mieszkańcy rejonu skrzyżowania ulic Orzeszkowej i Karpackiej w Bielsku-Białej obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Jak relacjonują, dochodzi tam do wielu niebezpiecznych sytuacji. Ratusz zapowiada, że przyjrzy się temu rejonowi miasta.

Reklama

Będzie analiza ws. niebezpiecznego skrzyżowania
Będzie analiza ws. niebezpiecznego skrzyżowania · fot. Google Street View


Sprawa jest poważna. - W trakcie spaceru byłem świadkiem groźnego wypadku samochodowego na skrzyżowaniu ulic Karpackiej i Orzeszkowej. Wyniku kolizji dwie osoby trafiły z obrażeniami do szpitala - opisuje bielski radny Roman Matyja.

Jak podkreślił, w ostatnim czasie nie była to jedyna kolizja na tym skrzyżowaniu. - Wsłuchując się w głos mieszkańców zwracam się z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu na niniejszym skrzyżowaniu na przykład poprzez zamontowanie przed przejściami dla pieszych na ulicach Karpackiej i Orzeszkowej wyniesień - zaapelował przedstawiciel bielszczan.

W odpowiedzi urząd miejski wykonał analizę statystyk wypadków drogowych z ostatnich trzech lat.
- Nie wykazała obniżonego poziomu bezpieczeństwa ruchu wspomnianym na skrzyżowaniu. W latach 2018, 2019, 2020 na analizowanym skrzyżowaniu zanotowano po 2 kolizje drogowe, których przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W zasobach MZD obecnie brak jest danych dotyczących zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce w roku 2021 - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Wiceprezydent dodał, że skrzyżowanie ulic Karpackiej i Elizy Orzeszkowej jest zlokalizowane w strefie ograniczonia prędkości do 40 km/h, a "wyznaczone przejście dla pieszych na wlocie podporządkowanym ul. Elizy Orzeszkowej jest dodatkowym elementem, który powinien wpływać na spowolnienie prędkości pojazdów jadących ul. Elizy Orzeszkowej w kierunku ul. Karpackiej".

- Dostępne statystyki zdarzeń drogowych nie są niepokojące, a zdarzenia drogowe, które miały miejsce na przedmiotowym skrzyżowaniu wynikają bezpośrednio z łamania przepisów przez kierujących pojazdami. Niemniej jednak do Komendy Miejskiej Policji zostanie indywidualnie skierowana prośba o udostępnienie danych nt. liczby zdarzeń drogowych na skrzyżowaniu oraz ich przyczyn w roku bieżącym, wraz z prośbą o opinię dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego - podał Kamiński.

Zastępca prezydenta dodał także, że "po otrzymaniu zestawienia z bieżącego roku zostanie ono dodatkowo włączone do analizy bezpieczeństwa przedmiotowego skrzyżowania".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.