bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2151

Instalacja dedykowana muzykom jazzowym stanęła koło "Sfery"

Na Rondzie Bielskiego Jazzu - czyli na skrzyżowaniu ulic Wałowej, Gazowniczej i Michała Grażyńskiego - stanęła już artystyczna instalacja dedykowana bielskim muzykom jazzowym oraz największym gwiazdom tego gatunku muzyki goszczącym w Bielsku-Białej. Konstrukcję ze specjalnej stali kortenowskiej zamontowała Manufaktura FR, która w niedalekim Pogórzu wykonała muzyczną instalację.

Reklama

Instalacja dedykowana muzykom jazzowym stanęła koło "Sfery"
Instalacja dedykowana muzykom jazzowym stanęła koło "Sfery" · fot. UM Bielsko-Biała


Inaugurację instalacji zaplanowano na najbliższy piątek, 25 czerwca o godz. 12.00, w ramach odbywającej się w dniach 23-27 czerwca jazzowej imprezy: Lotos Jazz Festival - 23. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Jak zapowiedział twórca festiwalu, prezes Stowarzyszenia Sztuka Teatr Jerzy Batycki, Rondo Bielskiego Jazzu otworzy uroczyście wielka gwiazda ze Stanów Zjednoczonych, znakomity trębacz Wynton Marsalis, który po 27 latach ponownie wystąpi z koncertami w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.