bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2382

Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na kolejną wycieczkę historyczną

"Mikuszowice. Od rozdzielenia do połączenia" to kolejna, trzecia już w tym sezonie wycieczka Stowarzyszenia Olszówka.

Reklama

Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na kolejną wycieczkę historyczną
Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na kolejną wycieczkę historyczną · fot. Stowarzyszenie Olszówka


- W tym roku świętujemy okrągły jubileusz połączenia Bielska i Białej. Jednak obecne miasto składa się także z innych historycznych miejscowości, o których się zapomina, a są równie interesujące. Dlatego na kolejnej wycieczce, przewrotnie będziemy chcieli opowiedzieć o rozłączeniu jednej wioski na dwie części - informuje Stowarzyszenie Olszówka.

- Przez założone w XIV w. Mikuszowice przepływa Biała, która później stała się granicą państwową, dzieląc miejscowość na dwie części. Ich historia była od tej pory różna. Podczas wycieczki szerzej przybliżymy to zagadnienie, ale także poznamy inne ciekawe obiekty i wydarzenia związane z historią Mikuszowic. Zainteresowani poznają dzieje: Stalownika, Szańców, mikuszowickich fabryk i ich właścicieli. Osią naszej trasy będzie rzeka Biała - dodaje organizacja.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca. Spotkanie o godzinie 9.00. Prowadzącym wycieczkę będzie Jakub Krajewski, a jej dystans wyniesie około 4,5 km.

Loading...

mp / bielsko.info

źródło: Stowarzyszenie Olszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.