bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1940

[FOTO] "Polskie firmy rodzinne są naszym skarbem narodowym"

W poniedziałek, 21 czerwca w Biurze Poselskim Mirosławy Nykiel odbyła się uroczysta konferencja z okazji Dnia Przedsiębiorcy, święta ustanowionego w 2016 roku przez Sejm RP.

Reklama

Konferencja prasowa w Biurze Poselskim Mirosławy Nykiel - 21.06.2021
Konferencja prasowa w Biurze Poselskim Mirosławy Nykiel - 21.06.2021 · fot. Biuro Poselskie Mirosławy Nykiel


W konferencji zorganizowanej przez posłankę Mirosławę Nykiel wzięli udział prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski oraz bielscy przedsiębiorcy: Janina Seredyńska - Targosz, właścicielka firmy Jantar, członek zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, Katarzyna Konarska - Błaszczyk, wiceprezes Zarządu Global Talents Center, oraz Janusz Szymura, założyciel i prezes Grupy Rekord.

Witając wszystkich na konferencji posłanka Mirosława Nykiel odczytała list gratulacyjny, jaki z okazji przypadającego święta skierowała na jej ręce dla bielskich przedsiębiorców wicemarszałek Małgorzata Kidawa - Błońska. Posłanka przypomniała również, że to właśnie polskim przedsiębiorcom Polska zawdzięcza sukces gospodarczy i tak udaną transformację kraju.

Prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski zapewnił, że bielscy przedsiębiorcy zawsze mogą liczyć na wsparcie magistratu. Miasto Bielsko-Biała może być dumne z rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Nawet czas pandemii nie zmienił trendu wzrostowego. W ostatnim roku wzrosła zacznie ilość prywatnych firm.

Konferencja prasowa w Biurze Poselskim Mirosławy Nykiel - 21.06.2021
Konferencja prasowa w Biurze Poselskim Mirosławy Nykiel - 21.06.2021 · fot. Biuro Poselskie Mirosławy Nykiel


Janina Seredyńska-Targosz mówiła o działalności ogólnopolskiego stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Stowarzyszenie za swój główny cel uznaje przedstawienie osiągnięć polskich przedsiębiorców, którzy swoją energią i wolą stworzenia kreują nasz dochód narodowy.

Janusz Szymura przypominał o ogromnym znaczeniu działań charytatywnych polskiego biznesu. Wszyscy rozmówcy zgodnie podkreślali, że wciąż zbyt mała jest świadomość społeczna roli przedsiębiorców dla rozwoju kraju i małych lokalnych społeczności. Zgodzono się, że należy rozszerzyć działalność propagującą polską przedsiębiorczość i jej znaczenia po przez szereg częstych akcji i inicjatyw, nie ograniczając się jedynie do obchodów jednodniowych.

- Polskie firmy rodzinne są naszym skarbem narodowym. Tu na Podbeskidziu wiemy o tym doskonale. Tworzą polską gospodarkę, rozwijają firmy, tworzą nowe miejsca pracy, a przy tym wspierają lokalne społeczności, czyniąc nasze małe ojczyzny lepszym miejscem do życia - powiedziała podczas konferencji posłanka Mirosława Nykiel.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.