bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 czerwca 2021
  • 23 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1630

[FOTO] Beskidy w Szczecinie. Powiat bielski promował nasz region

Powiat bielski z sukcesem promował i reklamował swój potencjał turystyczny podczas Pikniku nad Odrą w Szczecinie w dniach 19 - 20 czerwca. Piknik to największa impreza plenerowa w Szczecinie, połączona z Festiwalem Podróży i Czasu Wolnego oraz Jarmarkiem Rozmaitości, która w tym roku zgromadziła ponad 200 wystawców. Po raz pierwszy zorganizowano ją na wyspie rzecznej Łasztownia, położonej pomiędzy Odrą a portowymi kanałami. Tegoroczny piknik połączono z jubileuszową, 30- tą edycją Targów Turystycznych Market Tour. Regionem partnerskim pikniku było województwo śląskie.

Reklama

Beskidy w Szczecinie. Powiat bielski promował nasz region - 19-20.06.2021 · fot. Powiat bielski


Powiat bielski wspólnie z powiatem żywieckim, miastem Bielsko - Biała oraz Euroregionem Beskidy miał na pikniku swoje okazałe góralskie stoisko Beskidy, gdzie można było skosztować regionalnych smakołyków, posłuchać góralskiej kapeli, degustować żywieckie piwo, zapoznać się z najnowszymi mapami, przewodnikami i wydawnictwami o regionie oraz zaplanować wakacje i weekendy w Beskidach .

Atrakcje beskidzkiego stoiska przyciągały tłumy mieszkańców Szczecina, góralska muzyka, lokalne kulinaria i …sztuczny śnieg, generowany w te upalne dni przez specjalne urządzenie działały jak magnez. Organizatorzy pikniku zgodnie stwierdzili, że w tym roku najwięcej ludzi odwiedziło właśnie nasze stoisko. Wśród odwiedzających nie zabrakło rodziców z małymi dziećmi, seniorów, młodzieży, osób mających krewnych i przyjaciół w naszych stronach, no i oczywiście lokalnych i krajowych mediów.

Reprezentacji powiatu bielskiego towarzyszyła delegacja z partnerskiego miasta w Czechach - Frydlantu nad Ostravici pod kierownictwem burmistrza tego miasta i zarazem senator Republiki Czeskiej Heleną Pesatovą.

Jak informuje kierownik Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Magdalena Więzik, pełniąca funkcję koordynatora transgranicznego projektu: Promocja powiatu bielskiego w Szczecinie została zorganizowana w ramach realizacji projektu pn.”Beskidzkie wędrówki”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERRREG V-A RCZ - Polska 2014 - 2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

mp / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.