bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3616

Kompletnie pijany 14-latek wymagał hospitalizacji

Bielscy strażnicy miejscy udzielili pomocy nietrzeźwemu 14-latkowi. Do zdarzenia, które mogło mieć tragiczny finał, doszło 16 czerwca.

Reklama

Strażnicy miejscy w trakcie patrolu jednej z ulic miasta zauważyli młodego chłopaka, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi i poruszaniem się, czym stwarzał zagrożenie dla swojego życia i zdrowia.

Nastolatek bełkotał i tracił równowagę. Próbował wejść na jezdnię, co skutecznie uniemożliwili mu strażnicy. Ponieważ jego zachowanie wskazywało, że mogło dojść do zatrucia alkoholem, na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził, że 14-latek był w stanie silnego upojenia alkoholowego i wymaga hospitalizacji. O zaistniałej sytuacji powiadomieni zostali rodzice chłopca.

Na miejsce wezwano policję, która będzie ustalała, skąd 14-latek miał alkohol i w jakich okolicznościach go wypił. Strażnicy przypominają, że za rozpijanie nieletnich grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

ar / bielsko.info

źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.