bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

 • 19 czerwca 2021
 • 4 lipca 2021
 • wyświetleń: 18238

[FOTO] Wiktoria z Bielska drugą wicemiss Śląska i Miss Eko!

W piątek, 2 lipca w sali koncertowej Instytucji kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach odbyła się Gala Finałowa Wyborów Miss Śląska 2021. 22-letnia bielszczanka, Wiktoria Kluzik została drugą wicemiss Śląska, a także zdobyła tytuł Miss Eko! Zobaczcie fotorelację z gali , na której zaprezentowała się piękna mieszkanka naszego miasta!

Reklama

Gala Miss Śląska 2021 - 02.07.2021 · fot. Kamil Peszat


W pierwszej z kategorii o tytuł Miss Śląska mogły się ubiegać kandydatki w wieku od 18 do 24 lat. O tytuł najpiękniejszej nastolatki ze Śląska starały się dziewczęta w wieku 14-18 lat.

Spośród 35 Finalistek Wyborów Miss Śląska 2021, jury wybrało w piątek najpiękniejsze dziewczyny województwa Śląskiego. Tytuł Miss Śląska 2021 zdobyła 23 - latka Angelika Krzymień z Sosnowca, natomiast tytuł Miss Śląska Nastolatek 2021 otrzymała 16-latka Amelia Skowron z Żor.

Tytuły uzyskały:

 • I vice Miss Śląska 2021 - Wiktoria Salzberg z Rudy Śląskiej , lat 18
 • I vice Miss Śląska Nastolatek 2021 - Julia Cielemędzka z Zabrza, lat 1u
 • II vice Miss Śląska 2021 - Wiktoria Kluzik z Bielska-Białej, lat 22
 • II vice Miss Śląska Nastolatek 2021 - Oliwia Nowosielska z Zabrza, lat 17


Przez około 2 tygodnie do Dnia Gali Finałowej Internauci mogli głosować na Miss Śląska Internetu 2021 oraz Miss Śląska Nastolatek Internetu 2021.

Głosowanie zakończyło się werdyktem:

 • Miss Śląska Internetu 2021 - Weronika Gawroń z Podwarpia, lat 20
 • Miss Śląska Nastolatek Internetu 2021 - Julia Fiegler-Rudol z Przyszowic, lat 16.
 • Publiczność Gali Finałowej Wyborów Miss Śląska 2021 wybrała Miss Publiczności - Julia Szlęzak ze Sławkowa, lat 14.


Podczas Gali Finałowej zostały wyłonione dodatkowe następujące tytuły:

 • Miss Sensual Beauty 2021 - Anna Kupczyńska z Kłobucka, lat 19
 • Miss Integracji i Przyjaźni 2021 - Zuzanna Czajka z Dąbrowy Górniczej, lat 15
 • Miss Body Space 2021 - Sara Marut z Rybnika, lat 18
 • Miss Eko 2021 - Wiktoria Kluzik z Bielska-Białej, lat 22


Ponadto Jury przyznało 4 zielone karty, które stanowią przepustkę do wystartowania w dalszym etapie Wyborów Miss Polski - Ćwierćfinale dla Kandydatek, które nie otrzymały żadnego z głównych tytułów.

Zielone karty otrzymały: Julia Patrzyk ze Świętochłowic, lat 15, Nikola Radziwoniuk z Jaworzna, lat 17, Martyna Parysz z Tychów, lat 21, Sara Marut z Rybnika, lat 18.

O Wiktorii - wicemiss Śląska i Miss EcoWiktoria Kluzik, Miss Śląska
Wiktoria Kluzik - wicemiss Śląska 2021 · fot. materiały prasowe


Największą pasją Wiktorii Kluzik jest taniec, szczególnie hip-hop i high-heels. Wolny czas spędza na warsztatach tanecznych oraz długich spacerach. Oprócz aktywności fizycznej interesuje się językami obcymi oraz podróżami, dlatego ukończyła studia na kierunku germanistyka. Uważa, że podróżowanie jest świetną okazją do poznawania nowych, ciekawych ludzi i daje wiele inspiracji.

O konkursie Miss Śląska i Miss PolskiWybory Miss Śląska stanowią regionalny etap ogólnopolskiego konkursu piękności Miss Polski 2021.

Formuła konkursu odbywa się etapami. Pierwsze eliminacje organizowane są na poziomie regionalnym, następnie zwyciężczynie regionów, wicemiss i zapraszane Panie biorą udział w ćwierćfinale, a następnie w półfinale. Wyłonione finalistki rozpoczynają zmagania o tytuł najpiękniejszej podczas Finałowej Gali, która od wielu lat organizowana jest w telewizji Polsat i należy do jednego z najlepszych show telewizyjnych w Polsce.

Organizatorzy ogólnopolskiego etapu konkursu są licencjobiorcami wielu międzynarodowych konkursów piękności, dzięki czemu finalistki mają możliwość walczyć o tytuły podczas konkursów tj.: Miss World, Miss International, Miss Supranational, Miss Grand International, Miss Globe, Miss Exclusive of the World, Miss Tourism International.

Konkurs RegionalnyO 2014 roku organizowany jest najważniejszy konkurs piękności w województwie śląskim - Miss Śląska i Miss Śląska Nastolatek.

Wojewódzki etap konkursu Miss Polski - Miss Śląska to wydarzenie, które tworzą profesjonaliści ze świata mody, tańca, stylizacji, teatru, marketingu oraz organizacji imprez. To także możliwość promowania marek firm, które są Partnerami konkursu.

Podczas castingów wyłanianych jest około 30 kandydatek, które walczą o tytuł najpiękniejszej. Połowa dziewczyn startuje do tytułu Miss Śląska Nastolatek, a druga połowa do tytułu Miss Śląska.

Kolejno wyłonione podczas castingów kandydatki przygotowują się pod okiem profesjonalistów do występu w dniu Gali Finałowej. Wydarzenie przewidziane jest dla widowni liczącej blisko ośmiuset widzów, którzy oglądają na żywo kandydatki w sześciu prezentacjach: w sukniach wieczorowych, bieliźnie, strojach sportowych, strojach kąpielowych, strojach casual oraz sukniach ślubnych.

Organizatorami tegorocznej gali były Agencja Promocyjno - Reklamowa NOL-TYCHY oraz Grupa Divinita Event.

ar / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.