bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2021
  • 17 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4262

OSP Komorowice Śląskie zwyciężyła w Ratowniczych Mistrzostwach Polski!

W minioną sobotę, na terenie Gminy Skoczów odbyły się II Ratownicze Mistrzostwa Polski (edycja letnia). Z trudnymi zadaniami zmagali się strażacy z różnych części regionu. Najlepsi okazali się druhowie OSP Komorowice Śląskie, którzy wygrali zawody. Niezłym wynikiem mogą się także pochwalić strażacy OSP Hałcnów, którzy zajęli trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej. Z kolei młodzieżówka OSP Komorowice Śląskie zajęła w tej kategorii 6. miejsce. Rywalizacja była zacięta - do podium zabrakło tylko kilku punktów.

Reklama

II Ratownicze Mistrzostwa Polski · fot. OSP Komorowice Śląskie, materiały organizatora


"Znakomite wyniki to efekt wytężonej pracy całej Jednostki oraz jej Zarządu, któremu dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie. Mamy nadzieję nadal podtrzymywać znakomitą passę oraz uczyć się po to abyście czuli się bezpiecznie!" - podsumowali zawody strażacy OSP Komorowice Śląskie. Zadania nie należały do łatwych, a nad przebiegiem czuwali doświadczeni sędziowie.

Zadania tegorocznych Mistrzostw :

Zadanie 1 - Niespodzianka

Zespół zostaje wezwany do rodzącej w banku kobiety. W trakcie działań dochodzi do napadu na bank- do budynku wbiega uzbrojony mężczyzna. Padają strzały w konsekwencji czego napastnik ma ranę postrzałową klatki piersiowej, a ochroniarz postrzelony w ramię ma masywny krwotok

Zadanie 2 - "leśna przygoda"

Rodzeństwo wybrało się na spacer do lasu. W trakcie wycieczki chłopak zostaje ukąszony przez żmije. Zaczynają u niego narastać objawy anafilaksji, dodatkowo tracąc przytomność upada uderzając głową o drzewo. Najciekawszym elementem zadania była konieczność wbiegnięcia na górę leśnej skarpy.

Zadanie 3 - "odcięty"

Matka wzywa pomoc do syna który dziwnie się zachowuje i zgłasza myśli samobójcze. Zespół zastaje chłopaka powieszonego w przydomowej piwnicy. Widząca to matka w trakcie resuscytacji syna zaczęła zgłaszać zgłaszać bóle w klatce piersiowej.

Zadanie 4- "nauka jazdy"

Grupa nastolatków kradnie zaparkowany w skansenie pojazd - dawną Milicyjną Nyskę. Niestety z uwagi na słabe umiejętności ich rajd kończy się w rowie. Na miejscu zostają obecny już zastęp straży pożarnej. Rolą zespołu było udzielenie pomocy wszystkim poszkodowanym osobom.

Zadanie 5 - "Głuchy telefon"

Zespoły musiały wysłuchać nagrania dwóch zgłoszeń na numer alarmowy. Następnie otrzymali test z 30 pytaniami dotyczącymi tych zgłoszeń.

Zadanie 6- "do szpitala"

W trakcie zabawy kilkuletnie dziecko spadło z drzewa doznając urazu głowy i drgawek. Siostry które spanikowały postanowiły zawieźć dziecko do szpitala. Niestety stan dziecka podczas jazdy pogorszył się- dostał kolejnych drgawek. Z tego powodu wezwały pomoc. W trakcie działań ratowników u dziecka doszło do zatrzymania krążenia

Zadanie 7- "złota rączka"

Przy próbie kradzieży trakcji kolejowej dochodzi do wypadku w którym ucierpiało dwóch mężczyzn. Jeden z nich był dodatkowo oparzony z uwagi na porażenie prądem.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.