bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2021
  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 5277

[WIDEO] Proboszcz bielskiej katedry wydał książkę "Witaj, nowy dniu!"

Za nami:

15 czerwca o godzinie 17.00 w Książnicy Beskidzkiej odbędzie się promocja książki proboszcza bielskiej katedry ks. Antoniego Młoczka. Publikacja nosi tytuł „Witaj, nowy dniu!” i jest zbiorem felietonów zilustrowanych przez Ewelinę Szulik. Felietony, umieszczone teraz w formie tekstu w książce, kapłan wygłosił od stycznia 2019 do października 2020 roku na antenie Radia Katowice w ramach audycji „U progu dnia”.

ReklamaProboszcz katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej pochodzi z Katowic. Absolwent VI LO im. Jana Długosza, Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego i Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Od 1990 roku związany jest z Bielskiem-Białą, gdzie pełnił posługę wikariusza w parafach Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Maksymiliana, ucząc jednocześnie religii w Technikum Budowlanym i w I LO im. Mikołaja Kopernika. Był proboszczem parafii św. Marcina w Ochabach, parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

Jest pasjonatem gór, biegania, nart, a ostatnio jazdy na rowerze. Wśród wielu biegów długodystansowych, w których wziął udział, najbardziej ceni półmaraton Kilimandżaro. Ma głowę pełną pomysłów. Czasem jednak lubi się zatrzymać i pozostać w skupieniu.

mp / bielsko.info

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.