Wiadomości

  • 11 czerwca 2021
  • 12 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3329

Mobilny Punkt Szczepień przeciw COVID-19 stanie w Szczyrku

Za nami:

Kolejne mobilne punkty szczepień, oferujące możliwość zaszczepienia jednodawkową szczepionką przeciw COVID-19, staną w ten weekend w naszym regionie. Tym razem bez wcześniejszego zapisu zaszczepić się będzie można w Szczyrku.

szczepienie, szeczpionka, koronawirus
Mobilny Punkt Szczepień przeciw COVID-19 stanie w Szczyrku · fot. mp / pless.pl


- W zeszłym tygodniu szczepienia w mobilnych punktach w Myszkowie i Wiśle cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Mam nadzieję, że w ten weekend będzie ono jeszcze większe i wszystkie dawki zostaną wykorzystane. To bardzo ważne, żeby jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19, bo tylko tak jesteśmy w stanie pokonać pandemię i wrócić do normalności - mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Na szczepienie w mobilnym punkcie nie trzeba się zapisywać - mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem. Wystarczy po prostu przyjść i okazać dowód osobisty potwierdzający tożsamość. To maksymalne uproszczenie procedur umożliwia przyjęcie szczepionki np. podczas spaceru czy innych weekendowych aktywności. - Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Apelujemy do samorządów, aby również zachęcały mieszkańców do szczepień i umożliwiały zaszczepienie się przy okazji organizowanych wydarzeń kulturalnych, koncertów czy pikników - dodaje wojewoda.

Mobilny punkt szczepień będzie działać na parkingu przy Urzędzie Miasta w Szczyrku - w sobotę, 12 czerwca w godzinach 10.00 - 18.00. Chętni będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W Szczyrku przygotowano w sumie 300 dawek. Mobilny punkt szczepień w Szczyrku jest organizowany przez szpital MSWiA w Katowicach we współpracy z burmistrzem miasta.

mp / bielsko.info

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj