bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2021
  • 14 czerwca 2021
  • wyświetleń: 8078

Kolejna ekipa filmowa zagości w Bielsku. Będą kręcić hitowy serial

W ostatnim czasie filmowcy upodobali sobie Bielsko-Białą. Właśnie trwają przygotowania do filmu pt. "Zakopiańscy dżentelmeni", który przez kilka najbliższych dni będzie nagrywany w stolicy Podbeskidzia, a już pojawiają się informacje, że do miasta przyjedzie kolejna ekipa filmowa. W lipcu kręcone będą ujęcia do serialu "Wojenne dziewczyny".

Reklama

Kolejna ekipa filmowa zagości w Bielsku. Będą kręcić hitowy serial
Kolejna ekipa filmowa zagości w Bielsku. Będą kręcić hitowy serial · fot. TVP


- Zdjęcia do serialu realizowane są w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Milanówku, Łęczycy, Piasecznie i Żyrardowie. Do grupy miast, w których produkowana była dotychczas seria, dołącza nasze miasto. Zdjęcia do części piątego sezonu serialu rozpoczną się w Bielsku-Białej na początku lipca i potrwają do połowy miesiąca. Piątą serię, składającą się z 13 odcinków, reżyseruje Filip Zylber. Twórcy filmu, zauroczeni naszym miastem, wybrali Bielsko-Białą ze względu na jego starą, historyczną zabudowę i walory architektoniczne. Miasto wspiera organizatorów logistycznie - informuje zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Anna Zgierska.

Wojenne dziewczyny to wojenny serial obyczajowy, w reżyserii Michała Rogalskiego. Na antenie TVP 1 po raz pierwszy został zaprezentowany 5 marca 2017 roku. O zainteresowaniu nim świadczy fakt, że pierwsze trzy odcinki serialu obejrzało 3,01 mln widzów. Serial trafił już na Netftix, czyli na najpopularniejszą na świecie platformę streamingową VOD. Można tam obejrzeć pierwsze trzy sezony serialu.

Serial jest opowieścią o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Bohaterki (Irena Irka Szczęsna, Marysia Joachim i Ewa Fronczak) są bardzo różne, łączą je jednak wojenne losy: biorą udział w likwidacji okupantów i kolaborantów, zdobywają broń, pomagają w ratowaniu żydowskich dzieci, biorą udział w akcjach małego sabotażu.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.