bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 września 2012
  • wyświetleń: 2634

Uwaga na alkohol! Groźba zatrucia

Policjanci ostrzegają przed kupnem i spożyciem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Może to być trujący metanol, który stanowi śmiertelne zagrożenie. Do tej pory w Czechach zmarło 18 osób, a 24 osoby są hospitalizowane - ich stan jest ciężki, zagrażający życiu. Mundurowi uświadamiają mieszkańcom, jak poważne może być zagrożenie.

alkohol
Uwaga na alkohol! Groźba zatrucia


W związku z niepokojącymi informacjami napływającymi od naszych południowych sąsiadów, policjanci włączyli się do akcji informacyjno-prewencyjnej. Mundurowi w czasie służby informują mieszkańców o zagrożeniach wynikających ze spożycia alkoholu, który w Czechach zabił już kilkunastu ludzi, a kolejnych kilkadziesiąt jest hospitalizowanych.

Stróże prawa podczas kontroli drogowych będą zwracać szczególną uwagę na przewożony bagaż, ładunek wszystkich pojazdów, pod kątem ujawnienia nielegalnego alkoholu. Zaś funkcjonariusze z wydziałów kryminalnego oraz do walki z przestępczością gospodarczą podjęli działania operacyjne.

W Czechach zmarło 18 osób, które spożyły alkohol niewiadomego pochodzenia. Kolejnych 24 jest hospitalizowanych. Ich stan jest ciężki - zagrażający życiu. Osoby które zatruły się metanolem pochodziły między innymi z terenu województwa morawsko-śląskiego w Czechach.

Na terytorium Republiki Czeskiej Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zakaz sprzedaży napojów alkoholowych powyżej 30 procent na targowiskach oraz małych punktach sprzedaży, np. w kioskach. Nadal nieznane są źródła pochodzenia skażonego alkoholu.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.