bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1285

Jakie akcesoria rowerowe mogą Ci się przydać?

Materiał partnera:

Do aktywnej jazdy na rowerze potrzebny jest nam nie tylko jednoślad. Musimy pamiętać o jego obowiązkowym wyposażeniu. Przydadzą nam się również akcesoria rowerowe, które rozbudowują możliwości jednośladu. Sprawdź, które z nich warto wziąć pod uwagę.

Jakie akcesoria rowerowe mogą Ci się przydać?


Aktywnie spędzany czas na rowerze to przede wszystkim wycieczki z rodziną i przyjaciółmi, ale także samotne pokonywanie kolejnych kilometrów w możliwie najkrótszym czasie. Każdy ze sposobów jazdy, w tym także po mieście, powinien być bezpieczny. Nie możemy zapominać o obowiązkowym wyposażeniu roweru, jakie nakazuje nam prawo. Zaliczamy do niego: oświetlenie przednie oraz tylne, lampkę tylną, dzwonek i sprawne hamulce. Oprócz tego są akcesoria rowerowe, które mogą nam się przydać, aby zwiększyć możliwości naszego jednośladu.

Akcesoria rowerowe, które mogą Ci się przydaćW ofercie sklepu rowerowego znajdziemy sporo ciekawego sprzętu, stanowiącego dodatkowe wyposażenie. Kilka z nich cieszy się największą popularnością wśród rowerzystów.

Błotniki

Nie każdy jednoślad jest wyposażony w błotniki, ale większość z nich może. Pozwalają na to specjalne uchwyty montażowe. Błotniki to akcesoria rowerowe, które są bardzo często kupowane. Dzięki nim chronimy siebie oraz innych uczestników ruchu przed kamieniami, czy też wodą spod naszych kół. Pozwalają one zachować nam czystość roweru, a także eliminować ewentualne zabrudzenia lecące w naszą stronę. Błotniki przydają się zarówno w jeździe rekreacyjnej, jak i większych aktywnościach.

Liczniki

Chociaż możliwości techniczne smartfonów z roku na rok stają się coraz większe, to użytkownicy jednośladów nadal chętnie sięgają po liczniki rowerowe. Są one źródłem informacji w czasie rzeczywistym na temat prędkości, czy też przejechanych kilometrów. Liczniki rejestrują nasze aktywności, które są zapisywane w pamięci urządzenia. Możemy z nich także dowiedzieć się, ile orientacyjnie mogliśmy spalić kalorii w trakcie wycieczki. To doskonały gadżet dla wszystkich, którzy z jednej strony chcą mierzyć swoją aktywność na rowerze, a jednocześnie odciąć się trochę od smartfona.

Zapięcia

Często się zdarza, że podróżujemy w nieznany teren i zostawiamy rower w miejscu, gdzie istnieje ryzyko jego kradzieży. Akcesoria rowerowe, które mogą się wtedy bardzo przydać to różnego rodzaju zapięcia i blokady. Wśród nich możemy wyróżnić U-Lock, łańcuch, składane zapięcie, a także blokadę na tylne koło. Tradycyjną linkę zabezpieczającą również można wykorzystywać, ale tylko wtedy, kiedy spuszczamy rower z oka dosłownie na chwilę. Nie jest to bowiem najpewniejszy sposób na odstraszenie potencjalnego złodzieja.

Torby i sakwy

Dalsze i dłuższe wycieczki rowerowe to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu. To możliwość zobaczenia pięknego krajobrazu, ale też integracja z rodziną i przyjaciółmi. Na takie wypady przydadzą się torby oraz sakwy. Będzie można do nich spakować najpotrzebniejsze rzeczy, które przydadzą się zarówno w trakcie jazdy, jak i podczas odpoczynku lub przygotowywania noclegu.

PodsumowanieJazda na rowerze może być świetnie spędzonym czasem. Nie powinno się jednak zapominać o sprzętach, które są obowiązkowe dla zachowania bezpieczeństwa naszego oraz innych uczestników ruchu. Przydać się mogą także inne akcesoria rowerowe, które zwiększają możliwości jednośladu. Wśród nich popularne są błotniki, liczniki, zapięcia, a także torby i sakwy. To sprzęt, który niewątpliwie będzie bardzo użyteczny w trakcie krótszych, jak i dłuższych wypadów, np. za miasto.