bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1820

[FOTO] Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR podsumowali długi weekend

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR podsumowali swoje działania podczas długiego czerwcowego weekendu. Od czwartku goprowcy interweniowali w 24 zdarzeniach. Doszło do 13 wypadków rowerowych, 4 paralotniarskich i pozostałych związanych z turystyką pieszą (zachorowania, urazy kończyn). Do poszkodowanych dwukrotnie zadysponowano śmigłowiec LPR.

Reklama

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR podsumowali długi weekend - 3-6.06.2021 · fot. Grupa Beskidzka GOPR


- Wypadki rowerowe miały miejsce na trasach Enduro Trails, Szczyrk Mountain Resort, PKL Góra Żar, Skolnity Wisła Ski & Bike Park oraz na terenie ośrodka Czarny Groń. Poszkodowani najczęściej doznawali urazów: kręgosłupa, głowy, miednicy, stawów kolanowych i barkowych, ran ciętych i szarpanych, ogólnych otarć i potłuczeń - informuje Grupa Beskidzka GOPR.


Wśród wypadków paralotniarskich były awaryjne lądowanie na parkingu w pobliżu CSR (paralotniarz doznał złamania lewego podudzia), awaryjne lądowanie na dachu jednego z budynków niedaleko lądowiska Kaimówka w Szczyrku (mężczyzna lecący paralotnią doznał urazu kręgosłupa oraz ogólnych obrażeń), nieudany start na lądowisku Żar, zderzenie z torem saneczkowym (w tym wypadku zadysponowano śmigłowiec LPR, ponieważ u ofiary wypadku stwierdzono podejrzenie urazu kręgosłupa oraz obrażenia wielonarządowe), oraz awaryjne lądowanie w koronie drzew i upadek na ziemię na południowych stokach Skrzycznego (paralotniarz doznał złamania kończyny górnej oraz ogólnych potłuczeń).

mp / bielsko.info

źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.