bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 czerwca 2021
  • wyświetleń: 633

Strony internetowe a blogi

Materiał partnera:

Zarówno blogi, jak i strony internetowe to pojęcia dobrze znane niemal każdemu, przy czym w ostatnich latach blogi zyskują coraz bardziej na znaczeniu. Nasuwa się pytanie, co to jest właściwie blog i czym się różni od strony internetowej, a może to jedno i to samo? Ten artykuł ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości.

Strony internetowe a blogi


Czym jest strona internetowa, a czym blog?Najprościej będzie zacząć od początku, czyli wyjaśnienia obydwu pojęć.

Strona internetowa to zestawione ze sobą elementy, które powinny tworzyć spójną i logiczną całość, taka strona internetowa jest wyświetlana przez użytkowników, przez przeglądarkę internetową. Poprawnie rzecz ujmując strona internetowa, odnosić powinna się do pojedynczego elementu, natomiast witryna internetowa to zbiór stron internetowych, różnego rodzaju, podstron, raz adresów URL. Opierając się jednak na własnym doświadczeniu, doskonale zdajemy sobie sprawę, że najczęściej pojęcia strona www/internetowa używa się zamiennie z pojęciem witryna internetowa.

Blog jest stroną internetową, to po prostu jej rodzaj, zupełnie tak jak strony firmowe, czy sklepy internetowe. Blog różni się jednak od nich rodzajem przekazywanych i umieszczanych na nim treści. Blogi składają się ze wpisów, które są uporządkowane chronologicznie, można je określić jako następcę pamiętnika pisanego kiedyś w formie papierowej. Blogi mogą być bardzo osobiste, specjalistyczne, jak również branżowe. W ostatni czasie zyskały bardzo dużą popularność. Tworzy się je, podobnie jak strony www w oparciu o system zarządzania treścią CMS.

Strony internetowe czy blogi co warto mieć?Strona internetowa to bardzo dobre wyjście, jeśli chcemy przedstawić np. swoją ofertę, cennik usług czy przedstawić siebie i to, czym się zajmujemy, oraz udostępnić dane kontaktowe. Na stronach internetowych umieszcza się częściej dane statyczne dane, których nie musimy na bieżąco aktualizować, czy zmieniać, oczywiście pomijając fakt, gdy zmieni się adres naszej firmy, czy inne dane kontaktowe, lub oferta. Jednak chcąc zyskać w oczach odbiorców, a tym samym naszych potencjalnych klientów, warto również prowadzić bloga. Dlaczego?

  • prowadząc bloga ,stajemy się w oczach użytkowników ekspertami, dzięki temu darzą nas większym zaufaniem,
  • blog jest wręcz miejscem idealnym do swobodnego zamieszczania treści SEO, które będą zawierać frazy i słowa kluczowe, jest to jedno z działań, dzięki któremu nasza witryna internetowa będzie uzyskiwała wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania
  • pewna oszczędność czasu, nie można oczywiście twierdzić, że prowadzenie bloga nie będzie wymagało od nas żadnego zaangażowania, ale dzięki wpisom umieszczonym na blogu unikniemy odpowiadania na ciągłe te same pytania, które mogą nurtować naszych klientów
  • wpisy na blogu są długoterminowe, co oznacza, że mogą nam się przysłużyć przez długi czas, właściwie do momentu, aż wpisu nie usuniemy, w porównaniu np. z postami umieszczonymi na Facebooku nie znikną w kilka chwil w gąszczu innych
  • dzięki blogom nasza firma zyskuje większą popularność, oraz docieramy do większej, często nowej grupy odbiorców
  • blogowanie ma jeszcze jedną ogromną zaletę jest nowoczesne, dlatego też nasz biznes będzie w oczach klientów bardziej nowoczesny.


PodsumowanieOdpowiadając na pytanie co warto mieć stronę internetową czy bloga odpowiedzieć można, że warto mieć i to, i to szczególnie jeśli prowadzimy swój własny biznes, użyteczna strona www jest niemal obowiązkiem, a uzupełniona o bloga może jedynie zyskać. Jeśli natomiast nie prowadzimy biznesu, a strona internetowa czy blog miałyby być jedynie hobbystyczne to warto rozważyć wszelkie za i przeciw często prowadzenie własnej strony www wiąże się z większymi kosztami, bloga możemy prowadzić na darmowej platformie blogowej, dzięki czemu możemy nieco zaoszczędzić. Wybór należy do nas, ale warto go rozważać pod kątem naszych oczekiwań i potrzeb.