bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2021
  • wyświetleń: 1328

[FOTO] Bielscy policjanci w górach doskonalili technikę jazdy quadem

Policjanci z Bielska-Białej wzięli udział w szkoleniu z jazdy quadem zorganizowanym przez strażaków z OSP w Międzybrodziu Bialskim. Mundurowi doskonalili technikę jazdy oraz nabywali nowych umiejętności praktycznych. Wszystko po to, aby w trakcie działań policyjnych działać sprawniej i szybciej. Od powodzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej zależy ludzkie życie.

Bielscy policjanci w górach doskonalili technikę jazdy quadem - 30.05.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


- Prowadzenie pojazdu przeprawowego to umiejętność używania gazu, hamulca i poprawnej pozycji na quadzie. Kolejne elementy to przygotowanie quada i odpowiednie czytanie terenu, a do tego wszystkiego dochodzą szczególne warunki towarzyszące udziału w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych - tłumaczą mundurowi z KMP w Bielsku-Białej.

Policyjny Quad marki TGB 1000 wyposażony jest w nowoczesny silnik V-twin, napęd 4x4 z dwoma blokadami dyferencjału oraz akcesoryjnie montowane gąsienice. Wyposażenie komendy w taki sprzęt pozwoliło optymalnie odpowiadać na potrzeby mieszkańców i turystów. Kiedy zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie, a są to sytuacje związane głównie z poszukiwaniem zaginionych osób, każda minuta może odegrać decydującą rolę w akcji ratowniczej. W terenie górskim pojazd przystosowany do jazdy w każdych warunkach jest tym elementem wyposażenia, od którego może zależeć powodzenia całej akcji, a w konsekwencji ludzkie życie i zdrowie.

Stróże prawa z Bielska-Białej wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu zorganizowanym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Bialskim. Szkolenie odbyło się na terenach górskich Beskidu Małego i zostało przeprowadzone podczas trudnych warunków atmosferycznych, na podmokłym i wymagającym terenie leśnym.

- Prowadzenie pojazdu przeprawowego to umiejętność używania gazu, hamulca i poprawnej pozycji na quadzie. Kolejne elementy to przygotowanie quada i odpowiednie czytanie terenu, a do tego wszystkiego dochodzą szczególne warunki towarzyszące udziału w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Tego wszystkiego stróże prawa uczyli się podczas praktycznych zajęć od swoich doświadczonych w tego typu akcjach kolegów z międzybrodzkiej ochotniczej straży pożarnej - podkreślą policjanci z Bielska-Białej.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.